Coraz więcej osób chce nauczać szybkiego czytania

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 lipca 2010
Kategoria:
Intelektualnie_-fotoIntelektualnie.pl ma już 35 franczyzobiorców. Sieć cały czas rośnie, choć wielu nowych trenerów na zarobek będzie musiało poczekać do września.

– Wakacje to dla nas zwykle martwy sezon – przyznaje Marcin Matuszewski, właściciel sieci. Ale zaraz dodaje: – Choć nie dla wszystkich. Franczyzobiorcy, którzy są z nami najdłużej i działają najprężniej, nie narzekają na brak pracy. Na przykład nasz szczeciński franczyzobiorca organizuje właśnie szkolenie do 30-osobowej grupy. A kolejna franczyzobiorczyni, która jest z nami od roku, radzi sobie na tyle dobrze, że wakacje wykorzystuje na inwestycje. Urządza profesjonalne centrum szkoleniowe, mimo że nasz koncept tego nie wymaga – zwykle wynajmujemy sale na szkolenia.

Większość oddziałów Intelektualnie.pl liczy sobie jednak zaledwie kilka miesięcy, a wręcz tygodni. Kilkunastu franczyzobiorców jeszcze nie rozpoczęło działalności. Wśród nowych trenerów są m.in. osoby z Kalisza, Radomia, Poznania i Zielonej Góry. Jednak wciąż jest jeszcze w kraju sporo przestrzeni do zagospodarowania. Oddziały Intelektualnie.pl mogą powstawać w miastach liczących powyżej 70 tys. mieszkańców, a w tych największych może być ich nawet kilka. Jedna licencja daje bowiem wyłączność na 150 tys. mieszkańców.

Intelektualnie.pl jest obecnie trzecią pod względem ilości oddziałów szkołą szybkiego czytania w Polsce. Ma jednak amicję, by do końca tego roku stać się numerem jeden. Oznacza to przynajmniej podwojenie obecnej liczby franczyzobiorców do ok. 70-80. Nie oznacza to jednak, że wszyscy chętni będą mogli przystąpić do sieci.

– Zgłasza się do nas coraz więcj zainteresowanych, gdyż bariera wejścia w nasz system nie jest wysoka i wiele osób myśli, że może warto spróbować. Coraz mocniej weryfikuję i coraz mocniej zniechęcam ludzi z takim podejściem. Zależy nam bowiem na osobach, które mają silną motywację do tej pracy, które chcą nauczać, które swoją przyszłość wiążą z branżą edukacyjną i szkoleniową – podkreśla Marcin Matuszewski.

Koszt inwestycji we franczyzowy oddział Intelektualnie.pl to 3650 zł, z czego większość to opłata za szkolenia, przekazanie modelu działania i know-how. W opłacie tej mieści się też kaucja (1100 zł) zwracana po zakończeniu umowy. Intelektualnie.pl, oprócz nauki szybkiego czytania, organizuje także szkolenia z technik pamięciowych i kreatywnych notatek.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram