Coraz częściej odwiedzamy fast foody

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 kwietnia 2013
Kategoria:

fast_foodW ciągu ostatnich 4 lat odsetek Polaków odwiedzających restauracje szybkiej obsługi wzrósł o 10 procent. Niemal 44 procent respondentów przyznaje, że przez ostatni miesiąc minimum raz konsumowała jedzenie typu fast food – podaje ARC Rynek i Opinia.

Restauracje typu fast food najczęściej wybierają osoby do 34 roku życia, z wykształceniem podstawowym lub zawodowym. Zdecydowanie rzadziej osoby z wyższym wykształceniem i po 45 roku życia.

Powyższe dane pokazują, że polscy konsumenci stawiają na szybką obsługę, relatywnie niskie ceny i gwarantowany standard posiłków. Fast foody stają się miejscem spotkań towarzyskich, biznesowych czy przystankami w drodze do lub z pracy. Warto też zwrócić uwagę, że restauracje szybkiej obsługi, w trosce o zdrowie swoich klientów, coraz częściej poszerzają swoje menu o mniej kaloryczne posiłki – wynika z badań ARC Rynek i Opinia.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram