Coraz bardziej kolorowo

Data dodania: 24 października 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Golden Rose
Liczba franczyzowych stoisk Golden Rose wzrośnie do 44.

Popularna marka kosmetyków kolorowych otworzyła firmowy sklep w Galerii Posnania, największym centrum handlowym Poznania. W najbliższym czasie zaczną też działać nowe franczyzowe stoiska w kolejnych miastach. 

– Obecnie mamy 35 własnych lokalizacji i 42 punkty franczyzowe. Natomiast do końca roku będzie działać 44 stoisk franczyzowych. Jedno z nich zostanie uruchomione w tym tygodniu w Gdańsku w Galerii Morena. Kolejne otwarcie jest zaplanowane na listopad, stoisko będzie działać w Olsztynie w Galerii Aura. Tymi nowymi punktami będą zarządzać multifranczyzobiorcy. W dalszych planach mamy zwiększenie liczby stoisk partnerskich – mówi nam Urszula Sypniewska, kierownik ds. marketingu i PR Golden Rose.

Ile czasu potrzebują franczyzobiorcy na to, by ich punkty zaczęły przynosić zysk? Jest to okres od sześciu do dziewięciu miesięcy przy pełnym zaangażowani franczyzobiorcy. Często jest tak, że właściciel stoiska pracuje jako sprzedawca ograniczając tym samym bieżące koszty i szybciej dochodzi do momentu, kiedy jego punkt zaczyna generować zysk.

– Prowadząc sprzedaż ze stoiska przedsiębiorca płaci mniejszy czynsz, niż przy wynajmowaniu większej powierzchni tak jak to jest w przypadku sklepów. Zatowarowanie stoiska też nie musi być na początku ogromne, także po upływie maksymalnie dziewięciu miesięcy już można liczyć na zysk, ale oczywiście w każdym przypadku bywa to różnie – zastrzega Urszula Sypniewska.

Przedsiębiorcy zainteresowani uruchomieniem franczyzowego stoiska z kosmetykami Golden Rose powinni zawczasu rozpocząć negocjacje z galerią handlową, w której planowana jest działalność.

Właśnie ten proces jest najbardziej czasochłonny. Zdarza się, że na dobre miejsce w popularnej galerii czeka się nawet rok. Minimalna kwota inwestycji potrzebna na uruchomienie franczyzowego stoiska wynosi około 40 tys. zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram