Connex w opałach

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 stycznia 2010
Kategoria:

telefony_komFirma straciła właśnie umowę z P4 na dystrybucję oferty sieci Play, która była sprzedawana w 63 punktach partnerskich.

P4 poinformowało, że z dniem 26 stycznia 2010 roku rozwiązało w trybie natychmiastowym umowy dealerskie łaczące tę spółkę z Conneksem, a także wypowiedziało z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia umowę dystrybucyjną. Jako powód takiej decyzji P4 podało  naruszenie przez spółkę Connex zasad rzetelności i lojalności przy wykonywaniu umowy, w szczególności poprzez fakt, iż dopiero w dniu 26 stycznia 2010 r. Connex przekazał operatorowi sieci Play szczegółową pisemną informację o stanie prowadzonego wobec tej spółki postępowania skarbowego. Urząd Skarbowy w Poznaniu wycenił zaległości Conneksu na 17,6 mln zł plus odsetki.

Dla P4 utrata tego dealera nie będzie szczególnie dotkliwa. Connex posiada na chwilę obecną 63 punkty sprzedaży oferty Play, których udział stanowi ok. 2,5 proc. całej sprzedaży firmy P4. Operator przyznaje, że Connex ostatnio osiągał coraz słabsze wyniki sprzedaży w porównaniu z innymi partnerami P4, firma zamierza poszukac kolejnych partnerów handlowych.

Skutki decyzji P4 będą niestety odczuwalne nie tylko dla spółki Connex, ale i dla jej 63 partnerów, którzy zainwestowali od 5 do 30 tys. zł w uruchomienie punktu sprzedaży Play. Firma oferowała możliwość otwarcia trzech rodzajów punktów: POS Play o powierzchni 25 mkw. wyłacznie z ofertą Play (koszt ok. 30 tys. zł), mini POS Play – stoisko o powierzchni ok. 4 mkw. dedykowane sprzedaży wyłacznie oferty Play (koszt ok. 5 tys. zł). Była też możliwość otworzenia stoiska Play w ramach innego sklepu, co również wiązało się z nakładami rzędu 5 tys. zł.

Próbowaliśmy się skontaktować z firmą Connex z celu uzyskania komentarza co do zaistniałej sytuacji oraz co do dalszych losów jej partnerów. Niestety na razie nie udało nam się go uzyskać. Tuż przed południem przestała działać także strona internetowa firmy.

Connex jest spółką zależną notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych firmy Tell. Po trzech kwartałach 2009 roku miał 8,7 mln zł przychodów oraz 200 tys. zł starty netto. Podstawową działalnością firmy jest dystrybucja asortymentu pre-paid wszystkich operatorów. W 2007 roku Connex nawiązał współpracę z P4 w zakresie sprzedaży oferty abonamentowej Play.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram