Coffeeshop Company stacjonarnie i mobilnie

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 lipca 2011
Kategoria:
coffeeshopFirma w sierpniu otworzy drugi lokal franczyzowy w Polsce. Jeszcze w tym roku chce uruchomić także pierwsze stoiska mobilne, które dobrze sprawdziły się już na Słowacji.

19 sierpnia ruszy siódma kawiarnia Coffeeshop Company w naszym kraju, znajdzie się ona w Galerii Echo w Kielcach i będzie drugim lokalem franczyzowym tej sieci w Polsce. Należą do niej także trzy lokale spółki Tizia Polska, masterfranczyzobiorcy konceptu na rynku polskim, dwa prowadzone na zasadzie operatywy (Warszawa i Poznań) oraz jeden franczyzowy, który działa od roku w Gliwicach.

- Pierwszy rok to w naszym biznesie zwykle okres ciężkiej pracy. Trzeba go poświęcić na rozkręcenie biznesu, dopilnowanie jakości produktów i obsługi klientów, a także budowanie relacji z klientami – opowiada Jakub Jasiak z firmy Tizia Polska. - Niestety sytuacja na rynku wciąż jeszcze nie jest sprzyjająca dla naszej branży. Odczuwamy obecnie osłabienie koniunktury i lekki spadek obrotów. Na pewno częściowo jest to spowodowane okresem wakacyjnym, tradycyjnie słabszym w dużych miastach. Sądzę też, że wciąż odczuwamy skutki zakazu palenia, wprowadzonego pod koniec ubiegłego roku – dodaje.

Coffeeshop Company planuje jednak kolejne otwarcia. Oprócz lokali w dotychczasowym formacie tradycyjnych kawiarni, chce uruchamiać także stoiska mobilne  - dużo tańsze z punktu widzenia franczyzobiorcy niż inwestycja w stacjonarny lokal.

- Dla franczyzobiorców, którzy zdecydują się na współpracę jeszcze w tym roku, mamy promocyjne warunki. Możliwe jest również współfinansowanie inwestycji. Prowadzimy już rozmowy z zainteresowanymi kandydatami i  sądzę, że niedługo pojawią się w naszym kraju pierwsze minikawiarnie naszej sieci – zapowiada Jakub Jasiak.

Mobilne punkty Coffeeshop Company działają już m.in. na Słowacji. Koncept przeznaczony jest dla takich lokalizacji jak np. pasaże handlowe, dworce czy uczelnie. Sieć Coffeeshop Company wywodzi się z Austrii, obecnie ma już ok. 200 lokali w kilkunastu krajach.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram