Coffeeshop Company sprzedała u nas pierwsze licencje

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 sierpnia 2010
Kategoria:
coffeeshopPierwsza kawiarnia franczyzowa została otwarta w lipcu w Gliwicach, kolejna wkrótce ruszy w Warszawie. Firma chce także przekazywać franczyzobiorcom placówki własne.

Obecnie ma ich pięć: dwie w Krakowie oraz po jednej w Warszawie, Poznaniu i Zielonej Górze. Jeszcze półtora roku temu pod marką Coffeeshop Company działało dziewięć lokali, część z nich została jednak zamknięta, inne zmieniły lokalizacje.

– Większość zamknięć wynikała z tego, że w związku z kryzysem na rynku gastronomicznym wyniki tych lokali nie były zadowalające. Jednak wszystkie kawiarnie, które pozostały na rynku, generują satysfakcjonujące obroty, są rentowne. Jeśli znajdą się chętni, to jesteśmy gotowi przekazać je we franczyzę – mówi Jakub Jasiak z firmy Tizia, która rozwija koncept Coffeeshop Company w Polsce.

Firma oferuje więc dwie możliwości nawiązania współpracy franczyzowej: otwarcie zupełnie nowej kawiarni lub odkupienie obecnie działającej.  Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli znajdzie się właściwa osoba do prowadzenia tego biznesu, a nie będzie na początku dysponowała odpowiednimi środkami na przejęcie, to istnieje także możliwość wejścia w taką inwestycję w formie podnajmu.

– Mamy też nowość w naszej ofercie - koncept mobilnego Coffeeshop’u. Jest to gotowa i wyposażona mini kawiarnia stanowiąca bardzo dobre rozwiązanie dla miejsc użytku publicznego takich jak stadiony czy dworce kolejowe. Poszukujemy partnerów do współpracy także dla tego konceptu – dodaje Jakub Jasiak.

Franczyzobiorca, który chce uruchomić nową kawiarnię Coffeeshop Company, powinien mieć na starcie minimum 30 proc. wartości całej inwestycji. Pozostała część może zostać sfinansowana leasingiem. Odpowiednia kwota za każdym razem może być nieco inna, w zależności od wielkości lokalu i jego lokalizacji. Podobnie jest z dochodami.

– Trudno podać uśrednione wartości, bo są one zupełnie inne dla lokalu w centrum Krakowa niż np. dla lokalu w Zielonej Górze. Franczyzobiorca może jednak liczyć na to, że dla każdej konkretnej lokalizacji zrobimy odpowiednie wyliczenia, tj. oszacujemy wartość nakładów, potencjał miejsca, a w związku z tym i okres zwrotu – wyjaśnia Jakub Jasiak.

W sieci Coffeeshop Company działa obecnie ponad 200 lokali m.in. w takich krajach jak Austria (skąd koncept się wywodzi), Niemcy, Stany Zjednoczone czy Egipt. W Polsce jest ich obecnie sześć: 5 należących do masterfranczyzobiorcy oraz 1 franczyzowy. Masterfranczyzobiorcą jest firma Tizia, która rozwija Coffeeshop Company nie tylko w naszym kraju, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram