Coccodrillo chce kupić większościowy pakiet udziałów w sieci sklepów dziecięcych za granicą

Data dodania: 24 sierpnia 2018
Kategoria:
Foto: CDRL SA

CDRL S.A., właściciel marki Coccodrillo, złożyła ofertę nabycia większościowego pakietu udziałów w zagranicznej spółce, posiadającej sieć sklepów z artykułami dla dzieci za granicą – czytamy w komunikacie.

„Nabywcą udziałów będzie bezpośrednio Emitent lub wskazana przez Emitenta spółka zależna. W przypadku przyjęcia oferty przez sprzedających, Strony przystąpią do uzgodnienia szczegółowych warunków sprzedaży. W takim przypadku zamknięcie transakcji, zgodnie z intencją Emitenta, powinno nastąpić do końca października 2018. Emitent planuje sfinansować transakcję ze środków własnych lub - w części - przy wykorzystaniu zewnętrznych źródeł finansowania. W przypadku nieprzyjęcia oferty przez Sprzedających do 5 września 2018 r., ważność oferty wygaśnie. Ostateczne warunki sprzedaży zostaną ustalone przez Emitenta i adresatów oferty w drodze negocjacji” – podało CDRL.

W ocenie Zarządu ewentualne nabycie udziałów spółki może przyczynić się do znaczącego przyspieszenia rozwoju sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych, a w konsekwencji do zwiększenia skali działalności i poziomu przychodów.  

CDRL S.A. zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ubranek dla dzieci i młodzieży marki Coccodrillo. Oprócz tego zajmuje się także sprzedażą wyrobów innych producentów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Są to głównie pluszowe zabawki i akcesoria. Obecnie sieć sprzedaży liczy niemal 500 salonów. W Polsce zlokalizowane są 242 salony, pozostałe między innymi w Austrii, Czechach, Portugali, Słowacji, Rumuni, krajach bałtyckich, na Węgrzech. W 2018 r. w Niemczech otwarty został pierwszy salon pod szyldem marki Coccodrillo. Poza granicami Uni Europejskiej salony marki Coccodrillo znależć można także w Arabii Saudyjskiej, Mongolii, Libii, Kazachstanie czy Brazylii.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram