Co miesiąc nowe punkty

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 września 2011
Kategoria:
Fornetti_-_punkt_w_Toruniu

Fornetti_-_punkt_w_Toruniu

Przybywa stoisk z ciasteczkami francuskimi Fornetti. Nowo otwierane punkty działają w nowej wizualizacji.

W lipcu sieć Fornetti otworzyła się m.in. w Tarnowie, Katowicach oraz Grzybowie, w sierpniu zaś w Galerii Aura w Mielcu. W minionym miesiącu powstał także punkt w nowej wizualizacji w Markecie Budowlanym Obi w Krakowie. Odświeżanie wizerunku i nowe koncepty to kluczowe elementy strategii Fornetti.

- Tempo zmian na rynku jest coraz szybsze. Inne firmy, sieci przyzwyczajają klientów do coraz wyższych standardów, do zmian w wizualizacji, aranżacji przestrzeni, które powiązane są z najnowszymi trendami. Fornetti nie może pozostawać pod tym względem w tyle – tłumaczy Robert Mroziński, prezes Fornetti Polska.

Większość z ok. 300 punktów Fornetti to niewielkie, kilkunastometrowe stoiska na terenie galerii handlowych sprzedające na wynos ciasteczka francuskie i półfrancuskie oraz napoje. Firma uważa, że w tym formacie docelowo może działać 400 jednostek. A w związku z dość szybkim rozwojem sieci opracowała już kolejne formaty. Mowa zarówno o mniejszych konceptach – stoiskach typu shop in shop na terenie większych delikatesów bądź w punktach gastronomicznych – jak i większych, kawiarnianych, z miejscami do siedzenia.

Wersja shop in shop nie wymaga inwestycji wstępnej ze strony właścicieli placówek. Z kolei pozostałe koncepty samodzielnych punktów Fornetti wiążą się z zainwestowanie ok. 40 - 60 tys. zł.

- Przed zaakceptowaniem każdej lokalizacji badamy jej potencjał, robimy biznes plan. Dajemy zielone światło na inwestycję, gdy wynika z niego, że zwrot nastąpi w okresie do 12 miesięcy – mówi Robert Mroziński.

Przeczytaj wywiad z Prezesem Fornetti.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram