Clarks kontynuuje rozwój poprzez franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 grudnia 2012
Kategoria:

clarks001Obecnie sieć liczy 18 salonów oraz 12 stoisk firmowych prowadzonych w modelu franczyzowym.

Spółka  C. & J. Clark Polska sp. z o.o. powstała w kwietniu 2005 roku. Jej właścicielem jest C. & J. Clark Overseas Limited. Salony otwierane są na zasadzie franczyzy. W 2012 roku zostały uruchomione trzy kolejne salony Clarks. Obecnie sieć liczy 18 salonów oraz 12 stoisk firmowych m.in. w Galerii Mokotów w Warszawie, C.H. Silesia City Center w Katowicach, CH Pestka w Poznaniu.
Jeden z partnerów franczyzowych prowadzi sklep internetowy www.clarks24.pl.
.
Spółka Clark planowała uruchomić polski sklep internetowy w 2013 roku. Jednak termin został przesunięty i e-sklep ruszy dopiero za ok. 2 lata, gdyż wymaga to odpowiedniego budżetu oraz oprogramowania.
.
Inwestorzy, którzy chcieliby skorzystać z oferty Clarks i otworzyć sklep franczyzowy, muszą dysponować kwotą 200 tys. zł. Umowa franczyzy jest podpisywana na pięć lat. Sieć Clarks pomaga inwestorowi znaleźć odpowiednią lokalizację. Najczęściej salony mieszczą się w centrum handlowym lub przy głównej ulicy handlowej (parter, bezpośrednie wejście, duża witryna, bliskość parkingu). Sklepy Clarks mają powierzchnię od 75 do 150 mkw.
.
C. & J. Clark International Ltd. jest brytyjską firmą, która działa w 50 krajach, w tym w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Spółka posiada ponad 300 franczyzowych salonów firmowych m.in. w Polsce, Słowenii, Australii, Malezji, Emiratach Arabskich, Rosji. Clarks działa jako franczyzodawca od 25 lat. W Wielkiej Brytanii prowadzone punkty sprzedaży są salonami własnymi Clarks, ponadto kilka funkcjonuje w Hiszpanii i Holandii. Każdego roku firma sprzedaje 51 milionów par butów na świecie. Spółka od lutego 2011 roku do końca stycznia 2012 osiągnęła obroty na poziomie 1,4 mld euro. Był to wzrost o 9 proc. w porównaniu do poprzedniego okresu.

.
Marta Rolka

.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram