Chocoffee, czyli "słodkie" wejście na NewConnect

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 lipca 2008
Kategoria:

Operator kawiarni i producent pralinek firma Chocoffee szykuje się do debiutu na NewConnect. W tym miesiącu ma stać się spółką akcyjną, na przełom sierpnia i września zaplanowano ofertę prywatną, a na październik-debiut.

Chocoffee to przedsiębiorstwo, które wyrosło z działalności małej firmy rodzinnej, której tradycje sięgają 1927 roku. Po przerwie w rozwoju firmy spowodowanej wybuchem II wojny światowej, kolejny etap rozpoczął się w 1961 roku w Świdnicy, gdzie została założona firma piekarsko - cukiernicza. Szybko okazało się jednak, że firma przede wszystkim odnosi sukcesy na rynku cukierniczym. Właśnie to skłoniło ówczesnych właścicieli do porzucenia piekarstwa i skoncentrowanie się na branży cukierniczej.

Wszystko zaczęło się od marzeń…
Jak czytamy w materiałach na temat firmy, Chocoffee wyrosła także z marzeń Pana Jacka Sikory, syna założyciela, który jest jej aktualnym właścicielem. Pan Jacek, zafascynowany czekoladą, jej magią i historią poświęcił się całkowicie zgłębieniu tajemnic ziarna kakaowca. Uczył się od najlepszych mistrzów w kraju, a swoją wiedzę pogłębiał także poza jego granicami. To właśnie ta fascynacja skłoniła go do przekształcenia cukierni w manufakturę czekolady, która rozpoczęła produkcję luksusowych pralin wytwarzanych ręcznie. Chocoffee oferuje wysokiej jakości nadziewane czekoladki - praliny, trufle, oblewane czekoladą owoce kandyzowane. Asortyment firmy stale się poszerza, mistrzowie czekolady pracujący w Chocoffee wciąż poszukują nowych, interesujących smaków. Koncepcja lokali Chocoffee to sklep z czekoladkami połączony z kawiarenką, gdzie obok czekoladek można również napić się kawy, gęstej, gorącej czekolady podawanej z egzotycznymi przyprawami, herbaty parzonej w imbryku lub jednego z wielu sezonowych koktajli.

…następnie powstała sieć…
Strategia rozwoju firmy Chocoffee opiera się na tworzeniu sieci czekoladziarni. Czekoladziarnia to miejsce gdzie można zarówno kupić na wynos ręcznie wytwarzane praliny, jak i na miejscu napić się gorącej czekolady w wielu smakach. Obecnie sieć stanowi jeden sklep własny firmy mieszczący się w Świdnicy oraz 6 sklepów franczyzowych (Wrocław, Szczecin, Poznań, Jelenia Góra, Olsztyn). To co jest charakterystyczne dla placówek sieci to fakt, że działając pod wspólną marką, oferując ten sam asortyment, każde z miejsc wyróżnia się odrębnym stylem i jedynym w swoim rodzaju sposobem aranżacji wnętrza. Wszystkie jednak łączy klubowy klimat i unoszący się w powietrzu zapach czekolady.

…teraz czas na NewConnect.
Dynamiczny rozwój firmy skłonił jej właściciela do podjęcia decyzji o wejściu na NewConnect. Fundusze pozyskane ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój sieci, zarówno sklepów własnych, jak i franczyzowych. Firma planuje, że na koniec 2008 sieć będzie liczyć w sumie 12 kawiarni, w roku 2009 planowane jest otwarcie kolejnych 7, a w roku 2010 – dziewięciu. W tym roku Chocoffee ma wypracować 167,7 tys. zł zysku netto i 1,77 mln zł obrotów. Plan na rok przyszły to odpowiednio 664,3 tys. zł oraz 6,7 mln zł.


Niewątpliwie rozwojowi Chocoffee może pomóc szybko rosnący rynek kawiarni. Polacy, głównie ci zamieszkujący największe miasta, coraz chętniej umawiają się na „małą czarną”, czy wszelkiego rodzaju jej odmiany, do lokali takich sieci jak: Coffeeheaven, Nescafe, Pożegnanie z Afryką, Cafe Club, czy właśnie Chocoffe. W ciągu ostatnich 5 lat rynek kawiarniany odnotował pięciokrotny wzrost i jego aktualną wartość szacuje się na 1,5 mld zł. Z kolei rynek słodyczy w 2007 roku wzrósł o około 16%, a sprzedaż ekskluzywnych pralin – o ponad 20%. Jeżeli chodzi o konkurencję w „czekoladowym” segmencie rynku to na dzień dzisiejszy stanowią ją przede wszystkim: Pijalnie Czekolady Wedel, Mont Blank oraz Chateau Blanc.

Katarzyna Strzyż, 07 lipiec 2008

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram