CHI Polska wyłącznym operatorem Costa Coffee w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 maja 2012
Kategoria:
costa_coffee

Od 25 kwietnia CHI Polska jest jedynym w Polsce operatorem sieci kawiarni Costa Coffee. Dotychczas (od 2007 r.) operatorem marki na rynku polskim była spółka eCoffee. CHI Polska S.A. planuje dynamiczny rozwój sieci kawiarni Costa Coffee.

W wyniku zawartej 25 kwietnia umowy z eCoffee CHI Polska staje się operatorem już drugiej marki z branży kawiarnianej, po Coffeeheaven. Przejmie również od eCoffee siedem z dwunastu działających w Polsce kawiarni Costa Coffee.

Według słów Pawła Wasiljewa, dyrektora zarządzającego CHI Polska, planowany jest dynamiczny rozwój sieci Costa Coffee w kraju (otwarcie dwudziestu nowych kawiarni w ciągu następnych dwunastu miesięcy). Operator otworzył już w tym roku dwa nowe lokale tej sieci: w Warszawie i Gdyni. Przez lata pracowano na sukces marki coffeeheaven i udało się. CHI Polska jest liderem branży kawiarnianej w Polsce, tworząc jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku. Obie marki będą rozwijane z tą samą pasją i zaangażowaniem.

Planowane lokalizacje nowych kawiarni to zarówno reprezentacyjne punkty dużych miast, centra handlowe, kompleksy biurowe i mieszkaniowe, jak i dworce.

Jak ocenia Neil Campbell, international operations excellence director firmy Whitbread – brytyjskiego podmiotu branży hotelarsko-restauracyjnej, do którego należy działająca obecnie w 26 krajach i licząca blisko 2200 barów sieć Costa Coffee – potencjał polskiego rynku kawiarni jest znaczny. Ekspansja marki nad Wisłą była w planach od dłuższego czasu.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram