Chcesz piwo do Whoppera?

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 kwietnia 2016
Kategoria:
Foto: Konrad Bagiński
Chcesz piwo do Whoppera?

Byłoby cudownie popić soczystego hamburgera zimnym piwem, nieprawdaż? Taką przyjemność będą mieli klienci wybranych lokali sieci Burger King w Wielkiej Brytanii, w tym na słynnej stacji Waterloo.

Franczyzowy fast food przedstawił plan oferowania klientom piwa po tym, jak w zeszłym roku zdecydował się na to lokal w Suffolk. Uzyskał on koncesję i do tej pory był jedynym Burger Kingiem w piwem w Zjednoczonym Królestwie. Trzeba jednak przyznać, że warunki koncesji są ostre. Piwo jest jedynym alkoholem, jaki może być sprzedawany w lokalu, zawartość alkoholu musi być niższa niż 5%, można je serwować tylko w godzinach 11 - 20 a piwo nie może "opuścić pomieszczeń" Burger Kinga. Czyli nie jest na wynos.

Oferta jest ciekawa, ale niezbyt innowacyjna - fast food i piwo lubią się od dawna. Rzeczniczka firmy powiedziała zresztą, że ta decyzja oznacza próbę "dogonienia reszty świata". McDonald's sprzedaje napoje alkoholowe na wielu europejskich rynkach, aczkolwiek na tej liście Wielkiej Brytanii akurat nie ma i tego nie planuje. Firma twierdzi, że jej lokale w tym kraju mają rodzinny charakter i nie będzie tego zmieniać.

Burger King uzyskał już pierwsze koncesje, choć kilka wniosków zostało odrzuconych przez lokalne władze.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram