Chata Polska w tym roku otworzy 45 sklepów 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Chata Polska

W ciągu najbliższych dwóch lat obroty Grupy Mar-Ol, operatora sieci sklepów Chata Polska mogą sięgnąć około 2 mld zł. Natomiast, w tym roku sieć może powiększyć się o 45 nowych placówek. 

Według zapowiedzi prezesa Mar-Ol Sylwestra Maćkowiaka, na 25-lecie istnienia, które nastąpi za dwa lata, obroty firmy mogą zbliżyć się do 2 mld zł. W 2014 roku obroty grupy wyniosły 800 mln zł, a po doliczeniu do nich obrotów sieci Chata Polska przekroczyły 1,4 mld zł.

W tym roku Mar-Ol zamierza zainwestować w swój dalszy rozwój więcej, niż wynoszą roczne zyski całej grupy. Firma planuje m.in. poszerzenie sieci sklepów Chata Polska o 45 nowych placówek. Rok temu pod tym szyldem rozpoczęło działalność 40 sklepów.

Kolejnym elementem strategii firmy na najbliższe miesiące będzie wprowadzenie wspólnej strategii asortymentowej. Firma dokona również podziału swoich sklepów na małe, średnie i duże i dla każdego z tych rodzajów przygotuje ofertę asortymentową.

Zmiany w 2015 roku obejmą nie tylko detal, lecz także segment dystrybucji. Obecnie boryka się on z brakami ważnych kategorii (piwo, alkohole mocne) lub częściową nieobecnością niektórych z nich w zależności od oddziału (nabiał, słodycze). Sprawia to trudności z zaspokojeniem zapotrzebowania na nie. Aktualne problemy w hurcie częściowo zostaną rozwiązane dzięki rozbudowie magazynu centralnego. Od trzeciego kwartału tego roku będzie on pełnił funkcję cross-docka dla regionalnych oddziałów.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram