Cena ważna, jakość - ważniejsza

Data dodania: 15 kwietnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Pizza Da Grasso. Foto: Da Grasso

Jakość przepisem na sukces - twierdzi Da Grasso. - Jeśli w parze z dobrą ceną nie idzie wysoka jakość serwowanych posiłków, jestem pewna, że dany klient nie odwiedzi lokalu po raz kolejny – mówi Magdalena Piróg, wiceprezes Da Grasso.

W ciągu kilku lat na polskim rynku gastronomicznym konkurencja była urosła kilkukrotnie. Kolejne lokale oferują coraz ciekawsze promocje, za wszelką cenę starając się wyprzedzić konkurencję. W walce o klienta i jak najniższe ceny trzeba jednak pamiętać o efekcie końcowym, którym jest jakość serwowanych dań.

Polacy stali się bardzo świadomymi konsumentami. Cena, szczególnie ze względu na kryzys gospodarczy, który jakiś czas temu nas dotknął, jest bardzo ważnym aspektem przy wyborze restauracji, jednak nie najważniejszym. - Jeśli w parze z nią nie idzie wysoka jakość serwowanych posiłków, jestem pewna, że dany klient nie odwiedzi lokalu po raz kolejny – mówi Magdalena Piróg, wiceprezes Da Grasso.

Szczególnie ważnym segmentem rynku gastronomicznego są dostawy do domu, dokonywane najczęściej online (według najnowszego badania, przeprowadzonego przez instytut Homo Homini, aż 64% Polaków zamawia jedzenie z dostawą do domu). Ten coraz to popularniejszy trend jest ogromną szansą dla właścicieli pizzerii, ponieważ daje szansę na pozyskanie nowych klientów, co przekłada się na zwiększenie zysków. Podstawą do jego dobrego funkcjonowania jest jednak dobra obsługa. Klient, który zamówi jedzenie przez Internet po raz pierwszy i nie otrzyma jedzenia o wysokim, wymaganym przez niego standardzie, prawdopodobnie nie skorzysta z usług restauracji po raz kolejny, nawet jeśli oferowana cena nie jest wysoka.

- Dzięki wsparciu firmy Tastysoft, prawie pół roku temu wprowadziliśmy do Da Grasso system zamówień online. Już po kilku dniach zauważyliśmy jak bardzo było to potrzebne. Obecnie notujemy średni wzrost zamówień o 15-20 %, w ciągu miesiąca. Taki wynik jest najlepszym dowodem na to, że wprowadzenie systemu było dobrym posunięciem. Dodatkowo, trzeba także pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów świadczących o jakości dostawy są osoby, które dowożą zamawiane posiłki. W związku z tym, prowadzimy w Da Grasso specjalne szkolenia, a także wprowadzamy unifikację strojów kurierów, którzy będą ubrani w sposób oryginalny i jakościowo najlepszy, przez co naturalnie staną się wizytówką Sieci i jej najlepszą reklamą. Celem tych wszystkich działań jest to, aby nasi kurierzy byli postrzegani jako wysokiej klasy mobilni kelnerzy - dodaje Magdalena Piróg.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram