Cel Grene - kolejne 100 sklepów franczyzowych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Cel Grene - kolejne 100 sklepów franczyzowych

Skuteczna i jedyna taka na rynku oferta franczyzowa, sprawdzony koncept biznesowy i... zapowiadany kryzys na rynku sprzedaży nowych ciągników i maszyn rolniczych - to przepis na sukces sieci Grene. Oferuje ona produkty technicznego zaopatrzenia rolnictwa, przemysłu i ogrodnictwa, w 2014 roku otworzy ponad 15 nowych sklepów.

Grene

Grene, wystawca na odbywających się w dniach 7-9 III w Kielcach Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH działa w Polsce od blisko 19 lat. W chwili obecnej posiada w Polsce sieć blisko 120 sklepów (90 własnych, 30 franczyzowych, w tym 9 w trakcie uruchamiania) oferujących bogaty asortyment zaopatrzenia gospodarstw rolnych w niezbędny asortyment części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych, art. hydrauliki siłowej, transmisyjnych, zootechnicznych, odzieży roboczej, opon, akumulatorów oraz art. uniwersalnych, potrzebnych nie tylko w gospodarstwie rolnym, ale każdej działce czy osiedlu domków jednorodzinnych.

W ciągu 2 lat funkcjonowania sieci franczyzowej Grene uruchomione zostały 24 sklepy, co oznacza, że firma otwiera przynajmniej 1 sklep w miesiącu. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty uruchomienia sklepu specjalistycznego tak szybkie tempo zasługuje na uwagę wszystkich tych, którzy myślą o własnym, sprawdzonym biznesie. Jak tłumaczą przedstawiciele sieci na dynamikę jej rozwoju składa się kilka czynników, z których podstawowy to umiejętność transferu know-how do bardzo zróżnicowanych względem doświadczenia biznesowego i branżowego przedsiębiorców:

- Nasi franczyzobiorcy to bogate spektrum ludzi, których łączy prowadzenie biznesu dla rolnika, choć wcześniej w większości przypadków takich doświadczeń i umiejętności nie posiedli. Wywodzą się bowiem z miejscowości, na których rozwija się rolnictwo, choć sami (w większości) rolnikami nie są - informuje Leszek Niewiedziała, Szef Działu Rozwoju Sieci. - Tworzyliśmy i rozwijaliśmy naszą ofertę właśnie z myślą o tego rodzaju profilu kandydata na franczyzobiorcę - zorientowanego biznesowo, ale bez doświadczenia branżowego - dlatego też postawiliśmy szczególny nacisk na szkolenia wstępne, dokładne i szczegółowe przygotowanie sklepu franczyzowego do funkcjonowania przed jego uruchomieniem, a następnie w trakcie działalności na regularne i intensywne treningi przynoszące coraz więcej korzyści o wymiernym, ekonomicznym charakterze - dodaje Niewiedziała.

Grene

Na szybkie tempo rozwoju sieci, opartej w tej chwili niemalże wyłącznie na uruchamianiu sklepów franczyzowych poza jakością oferty franczyzowej, atrakcyjnością biznesowa konceptu detalicznego Grene ma również wpływ sytuacja w innych sektorach handlu i usług skierowanych do rolników. Mowa tutaj o spadku sprzedaży nowych ciągników i maszyn rolniczych, w efekcie wzroście obrotów na rynku wtórnym maszyn i urządzeń używanych, a także wzroście sprzedaży środków ochrony roślin, pasz i nawozów - bezpośrednio powiązanych ze stałym w naszym kraju wzroście produkcji rolnej. Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na wzrost atrakcyjności biznesowej handlu artykułami technicznego zaopatrzenia rolnictwa, co przekłada się na wzrost zainteresowania ofertą franczyzową Grene.

- Cieszymy się ze stałego wzrostu zainteresowania naszą ofertą - wyjaśnia Leszek Niewiedziała. - Co dla nas niezwykle ważne, coraz częściej wśród kandydatów na franczyzobiorców pojawiają się przedsiębiorcy, którzy dotychczas działają w naszej branży lub branżach pochodnych, co niezwykle ułatwia nam wspólnie uruchamianie sklepów rolniczo - technicznych Grene, będących częścią coraz popularniejszych w naszym kraju centrów kompleksowego zaopatrzenia rolnika, zarówno w artykuły z naszej oferty, jak i środki niezbędne do podnoszenia jakości i efektywności produkcji rolniczej - podsumowuje.

Wartym podkreślenia jest fakt, że niezależnie od koniunktury na rynku zaopatrzenia rolnictwa, jak i w jego poszczególnych branżach specjalistyczny sklep technicznego zaopatrzenia rolnictwa Grene pozostaje nie tylko atrakcyjnym biznesowo przedsięwzięciem, ale przede wszystkim stabilnym modelem prowadzenia działalności, wokół której budowa innych handlowych przedsięwzięć skierowanych do rolnika, oparta o produkty komplementarne, daje silne podstawy do rozwijania działalności przez kolejne lata. Oferta franczyzowa Grene pozostaje więc wszechstronnym narzędziem dla niezależnych przedsiębiorców, zarówno tych z niewielkim doświadczeniem, jak i tych, którzy działają w branży - skutecznie pozwalającym budować własny biznes w oparciu o sprawdzoną, silną i dynamicznie rozwijającą się markę.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram