CDRL będzie skupować swoje akcje

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto:CDRL będzie skupować swoje akcje

Właściciel popularnej franczyzowej marki Coccodrillo zamierza skupić część akcji firmy. Na ten cel przeznaczy maksymalnie 3 mln zł.

Wyemitowane po raz pierwszy cztery lata temu akcje firmy są dziś warte ok. 24 złote. To niewiele więcej niż w dniu emisji (16 zł), a przecież od tego czasu Coccodrillo rozrosło się do sieci kilkuset salonów w całej Polsce. Notowania spółki nigdy nie były jednak wyższe niż ok. 30 złotych i szybko wracały do poprzedniej wartości. Zarząd planuje pobudzić wzrost, poprzez odkupienie do 1,6 proc. wyemitowanych akcji, czyli nie więcej niż 96 872 sztuk. Na ten cel planuje przeznaczyć do 3 mln. złotych. To, czy dojdzie do tego kroku, zależy jeszcze od decyzji, jakie zapadną na najbliższym walnym zgromadzeniu. Jeśli do skupu dojdzie, to 19 listopada. Nie wiadomo jeszcze, czy akcje zostaną umorzone, czy rozdysponowane w inny sposób.
Spółka CDRL zanotowała 8,8 mln złotych zysku netto w pierwszym półroczu, co stanowi ponad dwukrotny wzrost rok do roku. Również przychody były wyższe od zeszłorocznych o ok. 10 proc. Grupa ma w portfolio głównie markę Coccodrillo i stoi zarówno za produkcją, jak i dystrybucją odzieży z jej oferty. Coccodrillo to polska sieć sklepów oferujących ubrania dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo oferuje też buty i zabawki innych producentów. Jej towary trafiają do kilkudziesięciu krajów z Europy i spoza niej: m.in. do Mongolii, Rosji czy Arabii Saudyjskiej. Posiada też sklep on-line na rynek polski i zagraniczny, a także outlet. Skup części akcji miałby pomóc pobudzić wzrost wartości firmy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram