CCC rezygnuje z franczyzy w Rumunii i porządkuje sieć sprzedaży w Polsce

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: CCC

CCC przejmuje swojego masterfranczyzobiorcę w Rumunii i kupuje salony agencyjne w Polsce.

W Rumunii działa prawie 60 salonów sieci prowadzonych do niedawna przez masterfranczyzobiorcę CCC, firmę Shoe Express, która uprzednio nabyła od spółki Peeraj Brands International SRL zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC. Pod koniec kwietnia CCC wykupiło 100 proc. udziałów w Shoe Express. Łączna wartość transakcji to 33 mln EUR, przed uwzględnieniem rozliczeń związanych z kapitałem obrotowym, które nastąpią w określonym czasie po transakcji. Oznacza to, że praktycznie z dnia na dzień CCC przekształciło w Rumunii sieć franczyzową w sieć salonów własnych.

Z kolei w Polsce CCC zawarła z Adler International warunkową umowę zobowiązującą do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej 41 sklepów (w tym kilka w organizacji). Sklepy te działają na podstawie umowy agencyjnej z CCC S.A. pod marką CCC. Nabywane sklepy są zlokalizowane w kilkudziesięciu miejscowościach na południu Polski. Przejmowane sklepy zmienią jedynie właściciela - nie będą to już sklepy agencyjne prowadzone przez Adler pod marką CCC ale sklepy własne CCC.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram