Catering dietetyczny, ale zyski niechude

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lipca 2011
Kategoria:
Na_zdrowie__-_zdjecie_placowki
Na_zdrowie__-_zdjecie_placowkiRentowność w 3 miesiące, zwrot z inwestycji nawet w sześć – takie wyniki, według deklaracji twórców sieci, mogą osiągać franczyzobiorcy konceptu Na Zdrowie Catering Dietetyczny.

- Obserwujemy dziś fatalne skutki odżywiania się fast foodami na Zachodzie. To dla nas ostrzeżenie, by nie powtarzać tych samych błędów. Nasz produkt jest skierowany głównie do świadomych mieszkańców dużych miast, ale nie ukrywam, że planujemy otwieranie kolejnych punktów również w mniejszych miastach – wyjaśnia Ewa Połchowska-Nowak, prezes firmy Na Zdrowie.

Główną ideą tego biznesu jest dostarczanie klientom kompleksowego systemu odżywiania się i codziennych posiłków. Specjaliści firmy Na Zdrowie po przeprowadzeniu wywiadu z zainteresowanym opracowują dla niego indywidualną dietę. Kryterium jej ustalania to nie tylko doraźny cel, np. zrzucenie kilku kilogramów, ale również styl życia, stan zdrowia i preferencje smakowe. Następnie, na tej podstawie wyszkoleni kucharze przygotowują zestaw dzienny - przeważnie 5 posiłków, które każdego ranka są dostarczane pod wskazany adres.

Obecnie w ramach sieci działają trzy jednostki franczyzowe: jedna w Gdański i dwie w podwarszawskich miejscowosciach. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie placówki w Gdyni. Franczyzobiorcy sieci mogą liczyć na pomoc w zorganizowaniu placówki, w tym w wyborze lokalu oraz uzyskaniu niezbędnych do działalności odbiorów, a także wsparcie w trakcie bieżącej działalności.

- Przyszły przedsiębiorca otrzymuje też dostęp do programu komputerowego, który został stworzony specjalnie na potrzeby firmy. Oprócz  sprawnej obsługi klientów, program daje dostęp do bazy sprawdzonych diet i przepisów. Ponadto usprawnia pracę kuchni i dietetyków dzięki opracowanym gramaturom i dostępie do list zakupowych - informuje Ewa Połchowska-Nowak.

Inwestycja w placówkę dostarczającą dietetyczne posiłki może zamknąć się w kwocie ok. 50 tys. zł, z czego 15 tys. zł to koszt licencji. Z dotychczasowych doświadczeń firmy i jej franczyzobiorców wynika, że na pokrycie bieżących kosztów biznes zaczyna zarabiać przeciętnie w ciągu 3 miesięcy. Całkowity zwrot inwestycji następuje zazwyczaj po okresie od 6 do 8 miesięcy.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram