Catalyst - co to jest?

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 września 2009
Kategoria:
catalyst.gif
catalyst.gifDziś rusza zorganizowany rynek dłużnych papierów wartościowych Catalyst. System ma ułatwić i optymalizować emitowanie obligacji przez przedsiębiorstwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Obrót obligacjami będzie prowadzony na platformach transakcyjnych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i BondSpot, dawniej MTS CeTO. Począwszy od dnia 30 września do dyspozycji emitentów i inwestorów zostaną oddane platformy działające jako rynki regulowane (giełdowy i pozagiełdowy) z mechanizmem plasowania emisji oraz autoryzowania (rejestrowania) emisji w systemach informacyjnych GPW.

Transakcje na rynku będą mogły zawierać podmioty, które mają status uczestnika Catalyst. Mogą nim zostać: firmy inwestycyjne polskie i zagraniczne, instytucje kredytowe lub inne podmioty, które spełniają wymagania określone we właściwych przepisach, dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków związanych z działaniem na Catalyst. Uczestnik może składać zlecenia i zawierać transakcje wszystkimi instrumentami wprowadzonymi do obrotu i może to robić na rachunek własny lub na rachunek klienta.

GPW chce by platforma CATALYST stała się szeroko wykorzystywanym mechanizmem pozyskiwania kapitału poprzez emisję papierów dłużnych oraz inwestowania w te instrumenty. 

FwP, 30 września 2009

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram