Cartridge World idzie na południe

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 kwietnia 2010
Kategoria:
CW_do_rodkaRozwój firmy przyspiesza po obniżeniu kosztów inwestycji. W maju otwarte zostaną dwa nowe salony – we Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej. Tym samym sieć licząca na całym świecie już ponad 1600 placówek, w Polsce powiększy się do 17. A niewykluczone, że w tym roku otworzy jeszcze dziesięć.

Cartridge World to sieć placówek specjalizujących się w regeneracji kartridży. W tym roku zdecydowanie przyspiesza tempo rozwoju. W ubiegłym nie udało mu się otworzyć żadnego punktu, w tym roku tylko w pierwszej jego połowie powstaną przynajmniej trzy. Na początku roku uruchomiona została placówka w Gorzowie Wielkopolskim. Miał być też uruchomiony punkt w Lublinie, ale franczyzobiorca ostatecznie zrezygnował z powodów osobistych. Lada chwila ruszy nastomiast Wrocław i Dąbrowa Górnicza. Wrocławski Cartridge World będzie pierwszym punktem tej firmy na Dolnym Śląsku.

- Oba punkty, które otworzymy w maju, będą należały do tego samego franczyzobiorcy, który ma już spore doświadczenie w innych biznesach związanych z komputerami. Rozmawiamy z nim  także o dalszym dynamicznym rozwoju naszej sieci na południu Polski – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Michał Smagowicz, menadżer ds. rozwoju sieci w Cartridge World. Według niego, do końca roku może się otworzyć jeszcze kolejne siedem do dziesięciu punktów. Pod uwagę brane są takie lokalizacje jak Częstochowa, Opole, Rzeszów oraz Śląsk (przede wszystkim Mysłowice, Bytom, Sosnowiec). Mają też powstać jeszcze przynajmniej dwa punkty we Wrocławiu.

- Myślę, że rynek jest w stanie spokojnie wchłonąć w granicach 50-70 punktów Cartridge World. Chcielibyśmy osiągnąć ten wynik w ciągu 3-4 lat. Jest to możliwe, bowiem ten rynek w Polsce szybko się rozwija, goni Zachód. W krajach takich jak Francja czy Wielka Brytania mamy nawet po kilkaset punktów – mówi Jacek Gnich, prezes Cartridge World w Polsce.

CW niedawno obniżył koszty inwestycji w ten koncept specjalnie dla polskich franczyzobiorców. Wcześniej licencja kosztowała 10-15 tys. euro, szkolenie kolejne 10 tys. euro. Obecnie jest to odpowiednio 15 tys. zł i 10 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć 30-60 tys. zł inwestycji w sam punkt, w zależności od stanu lokalu i jego wielkości.

Joanna Cabaj - Bonicka

jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram