Carte d'Or Cafe: dziś 15, za rok 30

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 marca 2011
Kategoria:
Carte_dOr_Cafe_w_srodku

Carte_dOr_Cafe_w_srodku

Sieć lodziarnio - kawiarni Carte d'Or Cafe ma już 15 lokali w Polsce i prowadzi rozmowy dotyczące uruchomienia kolejnych. Do końca bieżącego roku chce  podwoić tę liczbę.

Rozwojem sieci Carte d'Or Cafe w naszym kraju zajmuje się Ice Cafe Concept. Pierwsze otwarcia pod szyldem Carte d'Or Cafe nastąpiły w wyniku przebrandowania wybranych lokali działających wcześniej jako Ice Cafe.

- Proces rebrandingu przebiega zgodnie z planem i jest już na ukończeniu. Na chwilę obecną Ice Cafe Concept posiada 15 lokali działających pod szyldem Carte d'Or Cafe. Rozważamy rebranding jeszcze kilku lokali Ice Cafe. Pierwsze relacje konsumentów zarówno dotyczące nowego wizerunku jak też oferty produktowej są bardzo pozytywne - mówi Adam Szczuka, dyrektor ds. franczyzy w spółce Ice Cafe Concept.

Lodziarnie Carte d'Or Cafe działają już m.in. w Trójmieście, Poznaniu, Krakowie i Opolu. Wszystkie prowadzone są przez zewnętrznych właścicieli.

- Ice Cafe Concept na chwilę obecną nie posiada lokali własnych, rozwija się w oparciu o franczyzę. Myślimy jednak o otwarciu pierwszej własnej placówki wzorcowej. Warto dodać, że mamy także ofertę współpracy dla działających na rynku cukierni czy lodziarni, które będą miały możliwość wprowadzenia do swojej oferty lodów Carte d'Or bez konieczności dostosowywania się do wymogów konceptu. Nie bedzie to już jednak współpraca franczyzowa, a jedynie umowa na dostawę lodów – w tym przypadku będziemy na pewno przygotowywać indywidualną ofertę na życzenie klienta. Dla lokali franczyzowych posiadamy kompleksową ofertę asortymentu – czyli, poza lodami, również ciast, napojów czy kawy. Chcemy, by docelowo wszystkie lokale działały w tej formule. Z pewnością według takiej koncepcji będą otwierane zupełnie nowe franczyzowe placówki należące do sieci - mówi Krzysztof Niebrzydowski, dyrektor marketingu w Ice Cafe Concept.

Na koniec roku w ramach sieci Carte d'Or ma działać już ok. 30 lokali, w ciągu 5 lat ma ich powstać ok. 80. W tym roku Ice Cafe Concept nastawia się przede wszystkim na współpracę z właścicielami działających lodziarni i kawiarni, którzy chcieliby przejść pod szyld Carte d'Or Cafe oraz pozyskiwanie lokalizacji w centrach handlowych, które będą rekomercjalizowane.

- Rezerwujemy także powierzchnie w nowo budowanych centrach. Ich otwarcia planowane są  jednak dopiero na lata kolejne. Jednocześnie rozpoczęliśmy także rozmowy z kandydatami na franczyzobiorców - mówi Adam Szczuka

Lokale Carte d'Or Cafe będą powstawać w 3 formatach: wyspy, lodziarni o powierzchni do 60 mkw. w galerii oraz lodziarnio-kawiarni typu premium z obsługą kelnerską. W najtańszej opcji koszt inwestycji to ok. 50 tys. zł netto, w najdroższej - ok. 200 - 300 tys. zł. Na zwrot z inwestycji można liczyć w okresie od 7 do 24 miesięcy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram