Carspot – polska sieć małych wypożyczalni samochodowych wywróci branżę do góry nogami?

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 grudnia 2015
Kategoria:
Foto: Carspot.pl
Twórcy Carspot.pl

Ile rzeczy musimy dziś fizycznie posiadać, żeby móc z nich korzystać? Mimo, że nie mówimy o nim wiele, trend sharing economy coraz mocniej zakorzenia się w naszej rzeczywistości. Polacy odzwyczajają się od pogoni za „posiadaniem” rzeczy. Zauważają, że z wielu mogą korzystać tymczasowo, na chwilę – wtedy gdy tego potrzebują.

Jeszcze nie tak dawno wewnętrzny imperatyw gromadzenia dóbr na własny użytek był czymś naturalnym. Tymczasem już dzisiaj, nauczeni doświadczeniami niedawnego kryzysu ekonomicznego i generalnym przesytem konsumpcji, chętniej korzystamy z rozwiązań dających nam konkretną korzyść w danym momencie, zamiast namacalnego produktu. I tak nauczyliśmy się wykorzystywać dobra kultury  zamiast posiadać je na własność - słuchamy muzyki przez Spotify czy Deezer, oglądamy filmy i seriale na Netflix, a także coraz częściej wynajmujemy mieszkania, chcąc pozostać mobilnym i uniknąć wieloletniego kredytu.

Wreszcie – obudziło się w nas całkowicie nowe podejście do samochodów. Zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich niewiele jest osób, którym naprawdę opłaca się korzystać z samochodów każdego dnia. Dla większości z nas jest to sytuacja okazjonalnego wyjazdu w sprawach prywatnych lub służbowych, ewentualnie przewiezienie większego bagażu z punktu A do B. Samochód tymczasem nie przestaje generować kosztów już po postawieniu na parkingu – pozostają nam powtarzalne opłaty, często kilka razy w roku. Nic dziwnego, że furorę robią rozwiązania carpoolingowe – dzielenie się samochodem, „zrzutki”, wspólne przejazdy do pracy i w dalsze wojaże.

Elastyczne korzystanie z samochodu w Polsce jest jednak wciąż w powijakach, w porównaniu np. z USA, Francją czy najbliższymi nam Niemcami. W naszym kraju istnieją co prawda wielkie, międzynarodowe sieci wynajmujące auta, jednak kojarzą się przede wszystkim z wypożyczeniem na lotnisku czy przy dworcu. Małe, lokalne wypożyczalnie mają ograniczony zasięg i możliwości, także w sferze obsługi klienta, często samodzielnie nie nadążając za ich oczekiwaniami.

Postanowiliśmy rzucić wyzwanie zagranicznym „sieciówkom” o niepolskim kapitale, które dobrze czują się w status quo i nie poszukują nowych sposobów na polepszenie własnych usług.

Stworzyliśmy Carspot!

Chcemy połączyć małe wypożyczalnie z całej Polski i dać im takie możliwości, jakie mają wielkie sieci: łatwe dotarcie do klientów, możliwości promocyjne i marketingowe, partnerstwo z warsztatami czy ubezpieczalniami, a także otworzyć je na nowoczesne działania w Internecie – zapewniając zautomatyzowaną rezerwację, centralizację obsługi klienta dostęp do panelu zamówień czy aplikacji mobilnej.

A co zyskują ci, dla których to wszystko powstało, czyli  konsumenci? Przede wszystkim otwieramy się na krótkie wynajmy samochodu wtedy, kiedy rzeczywiście jest on potrzebny. Naszą wizją jest świat, w którym możemy korzystać z samochodu jak z roweru miejskiego – wypożyczyć go, gdy jest potrzeby, dojechać gdzie trzeba i zostawić pojazd dla następnej osoby.

Carspot ma być też naturalnym wyborem dla fanów carpoolingu. Skoro nauczyliśmy się już, że na wyjazd wakacyjny można zabrać się wspólnie z przyjaciółmi jednym autem, zrzucić na koszty, to pora wejść o poziom wyżej – wypożyczyć auto w kilka osób i nie ograniczać się w żaden sposób.

Czy takie krótkie wypożyczenia to wszystko? Oczywiście, że nie. Poza systemem wypożyczenia auta do 30 dni w Carspot.pl rozwijamy też wariant usługi pod nazwą Carspot.pro – długoterminowy wynajem jako alternatywę dla tradycyjnego leasingu czy kredytu. W ten sposób umożliwiamy posiadanie samochodu na stałe (jeśli już zdecydujesz, że jest Ci potrzebny), w ramach którego nie przejmujesz się niczym – jest jedna, przejrzysta comiesięczna opłata, a cały ciężar dbania o samochód spada na nas. To my go ubezpieczamy, pamiętamy o przeglądach i je rezerwujemy, zapewniamy assistance, wymianę opon. Tobie pozostaje tylko tankować i jeździć (no, ewentualnie płyn do spryskiwaczy 😉 ).
Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego, pozbyć się ograniczeń związanych z utrzymywania własnego samochodu przez cały rok mimo korzystania z niego przez nie więcej niż połowę czasu – wejdź na Carspot.pl i spróbuj. Zostań częścią naszej idei. Może już na najbliższy wyjazd wakacyjny pojedziesz z nami?

Carspot

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram