Carrefour zadowolony z wyników sklepów franczyzowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 listopada 2010
Kategoria:
carrefour_express_na_zewnatrz_WarszawaPlacówki Carrefour Express notują sprzedaż w wysokości ponad 20 tys. zł na mkw. rocznie już w pierwszym roku działalności - podaje francuska sieć marketów, która ma bardzo ambitne plany rozwoju właśnie w tej formule.

Rok 2010 to dla Carrefoura rok przejściowy. Firma przedstawiła nowy model franczyzy, zapowiadając jednocześnie dynamiczną ekspansję. Nowa strategia wiązała się także z dopasowaniem struktury wewnątrz organizacji, adaptacją systemów informatycznych, wdrożeniem i adaptacją efektywnych rozwiązań logistycznych oraz zatrudnieniem i wykształceniem dodatkowego personelu.

Niemniej już w tym roku firmie udało się uruchomić 30 nowych placówek franczyzowych, a do końca grudnia ma powstać jeszcze 20 kolejnych. Plany na przyszły rok są dużo bardziej ambitne, zakładają 200 otwarć. Placówki powstają zarówno w największych miastach np. w Warszawie, jak i w mniejszych miejscowościach do 10 tys. mieszkańców.

Carrefour zdecydował się też ujawnić część danych finansowych związanych z franczyzą pod szyldem Carrefour Express. Według sieci, placówki już w pierwszym roku działalności osiągają sprzedaż na poziomie ponad 20 tys. zł za metra kwadratowego na rok. Odpowiednia powierzchnia na taki sklep to 100-500 mkw. Zaś średni koszt inwestycji w przypadku minimalnej powierzchni, przy założeniu, że lokal nie posiada żadnego wyposażenia, wynosi ok. 70 tys. zł plus koszty pierwszego zatowarowania.

Część niezbędnych wydatków bierze na siebie Carrefour. Firma finansuje w całości koszty związane z informatyką oraz pakiet marketingowy na otwarcie (szyldy zewnętrzne, marketing wewnętrzny, wózki, ubrania dla personelu, dekoracje wewnętrzne, gazetkę na otwarcie). Dodatkowo zapewnia meble kasowe, alkoholowe oraz meble na warzywa i owoce. Umożliwia także partnerom skorzystanie z preferencyjnych warunków, jakie ma u swoich dostawców oraz dostęp do prawie 1500 produktów marki własnej Carrefour. Przy czym franczyzobiorca nie musi zaopatrywać się w tej sieci, ma swobodę w zakresie wyboru dostawcy.

Oferta franczyzowa Carrefour Express kierowana jest zarówno do osób, które mają posiadają już własne sklepy spożywcze, jak i do tych, którzy szukają pomysłu na biznes. Sieć oferuje bowiem trasfer know-how, pakiet szkoleń oraz ekipę, która pomaga franczyzobiorcy w przygotowaniu sklepu na trzy tygodnie przed otwarciem i prowadzeniu placówki przez kolejny tydzień jego działania.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram