Carrefour: sprzedaż stacji Łukoil to domysły

Data dodania: 25 sierpnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:

W chwili obecnej wszelkie decyzje firmy Łukoil dotyczące polskiego rynku leżą w kwestii domysłów – poinformowało portal Franczyzawpolsce.pl biuro prasowe Carrefour Polska.

Francuska multiformatowa sieć handlowa ma obecnie w Polsce 26 sklepów Carrefour Express przy  stacjach paliw rosyjskiego potentata naftowego. Ogłoszone plany sprzedaży przez Łukoil wszystkich stacji paliw w trzech krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja i Węgry) zrodziły spekulacje na temat dalszej obecności rosyjskiego koncernu w Polsce, a co za tym idzie, również plany sieci Carrefour.

Biuro prasowe Carrefour Polska w rozmowie z nami zaznaczyło, że wszelkie decyzje firmy Łukoil dotyczące polskiego rynku leżą w kwestii domysłów.

Nie jesteśmy więc w stanie się do nich odnieść – ucina spekulacje przedstawiciel sieci w Polsce.

W sierpniu br. Łukoil sprzedał w Czechach 44 stacje paliw firmie Slovnaft Ceska Republica, kontrolowanej przez węgierski MOL. Inny węgierski podmiot Norma Benzinkut Kft, kupił natomiast 75 obiektów Łukoil na Węgrzech oraz 19 na Słowacji. Wszystkie te transakcje mają zostać sfinalizowane do końca 2014 roku. Jeżeli Łukoil zdecyduje się na sprzedaż swoich stacji benzynowych w Polsce, których lokalizacje są zachwalane przez analityków rynku, plany sieci Carrefour mogą ulec zmianom.

Ewentualny nowy właściciel obiektów - na przykład Grupa Lotos, która dzięki przejęciu stacji Łukoila awansowałaby na drugie miejsce na krajowym rynku paliw - może mieć inne pomysły na dalszy rozwój. Lotos, podobnie jak PKN Orlen, posiada własne koncepty sklepów na stacjach paliw. Łukoil, co dotychczas sprzyjało współpracy z francuską siecią handlową.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram