Carrefour realizuje franczyzowe plany

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 lipca 2010
Kategoria:
Warszawa_KonduktorskaNa przełomie czerwca i lipca do sieci dołączyły trzy osiedlowe sklepy, wkrótce otwarcie kolejnych. Na koniec roku Francuzi chcą mieć przynajmniej 80 placówek działających we franczyzie.

Franczyzowe placówki działają pod logo Carrefour Express. Ostatnio pojawiło się ono w nowych lokalizacjach w Ząbkach, Warszawie i Zduńskiej Woli. Wszystkie trzy nowo przyłączone sklepy mają od 100 do 200 mkw. powierzchni, po dwa stanowiska kasowe i zatrudniają od 8 do 10 osób.

Zgodnie z zapowiedzią prezesa Carrefour Polska Jeana Anthoine, w najbliższych tygodniach zostaną otwarte kolejne sklepy franczyzowe Carrefour Express. Powstaną one m.in. w: Lublinie, Radzanowie, Lubrańcu, Pruszczu i Krakowie. Obecnie największa liczba sklepów znajduje się na terenie Śląska oraz Polski centralnej, ale nowe inwestycje otwierane są na terenie całego kraju zarówno w dużych miastach jaki tych mniejszych, liczących poniżej 100 tys. mieszkańców.

Rozwój sieci sklepów franczyzowych jest odpowiedzią Carrefoura na potrzeby polskich konsumentów, którzy są wciąż przywiązani do robienia zakupów w mniejszych sklepach, położonych blisko miejsca zamieszkania. Dlatego placówki te są zlokalizowane przede wszystkim w miastach i w strefach podmiejskich, wśród osiedli mieszkaniowych.

Oferta franczyzowa Carrefour jest kierowana zarówno do właścicieli działających sklepów, którzy chcieliby przejść pod tę francuską markę, jak i nowych inwestorów. – W przypadku działających sklepów nie robimy rewolucji, dostosowujemy się do możliwości danej placówki. Przyjmuje ona jedynie nasze logo i system informatyczny, który jest potrzebny do odpowiedniego zarządzania placówką i składania zamówień. Natomiast w przypadku placówek powstających od zera Carrefour pomaga w inwestycji, oferuje pakiet, w ramach którego finansuje część niezbędnych elementów. Choć większość nakładów ponosi oczywiście franczyzobiorca – mówi Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i projektów.

Firma zapewnia franczyzobiorcom możliwość korzystania ze swoich magazynów i sieci logistycznej, ale nie stawia też żadnych przeszkód jeżeli chodzi o zaopatrywanie się u innych dostawców, aby każda placówka franczyzowa mogła dostosować swoją ofertę do potrzeb rynku lokalnego. Carrefour nie upublicznia informacji na temat tego, jakie nakłady są konieczne, by wejść do sieci. W trakcie współpracy firma pobiera opłatę franczyzową naliczaną jako procent od obrotu. Placówka przystępująca do sieci franczyzowej Carrefour powinna mieć od 100 do 400 mkw. powierzchni.

Przypomnijmy, że po zrealizowaniu tegorocznego planu – czyli osiągnięciu poziomu 80 placówek franczyzowych – Carrefour zamierza przyspieszyć rozwój tego formatu. W 2011 roku i latach kolejnych planuje otwierać po 100 placówek rocznie.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram