Carrefour przejmuje sklepy po Piotrze i Pawle

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto:Carrefour przejmuje sklepy po Piotrze i Pawle

Od dawna trwały rozmowy o tym, co stanie się ze sklepami, które zwolni Piotr i Paweł. Teraz wiadomo, że trzy z nich przejmie Carrefour.

Placówki, o których mowa, są umieszczone w ekskluzywnych dzielnicach Wilanów i Konstancin na obrzeżach Warszawy, a także w Katowicach. Wszystkie trzy były wcześniej prowadzone na zasadzie franczyzy. Kupno placówek przez Carrefour może być pewnym zaskoczeniem. Wcześniej mówiło się głównie o przejęciu tych lokali przez Biedronkę. Tak się rzeczywiście stało w niektórych lokalizacjach, ale najwyraźniej scheda po Piotrze i Pawle zostanie podzielona pomiędzy kilku graczy. Mowa jest również o m.in. Auchan.

Piotr i Paweł od wielu miesięcy walczy o to, by pozostać na rynku. Początkowo miały ocaleć wszystkie sklepy, ale teraz wiadomo, że wiele z nich zostanie zamkniętych. Pozostać mają tylko te najbardziej rentowne w najlepszych lokalizacjach. Sprzedaż tych w prestiżowych warszawskich dzielnicach na rzecz popularnego marketu może być pewnym zaskoczeniem, bo wydawało się, że to tam głównie mieszkają typowi klienci Piotra i Pawła. Wiadomo, że to nie koniec przejęć. W kilkudziesięciu pozostałych placówkach ma zmienić się asortyment. Zostanie też wprowadzony nowy program lojalnościowy i inne ruchy marketingowe, mające przywrócić firmie świetność.

We wrześniu pięć sklepów sieci przejęła Biedronka, tworząc w nich nowy model sklepu Biedronka Premium. O ile wcześniej na sprzedaż wystawione były sklepy własne, to teraz pozbyto się tych należących do franczyzobiorców. Dla tych ostatnich taka możliwość to dobra wiadomość. Wcześniej nie było jasne, co się z nimi stanie, gdyby Piotr i Paweł miał upaść lub popaść w problemy finansowe.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram