Carrefour przejmuje sieć dyskontową

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Carrefour
Carrefour kupuje sieć Billa.

Francuski detalista, który w naszym kraju zarządza hiper i supermarketami, a także siecią sklepów osiedlowych przejmuje sieć supermarketów w Rumunii.

O planach przejęcia sieci marketów Billa (należy do austriackiej Grupy Rewe) w Rumunii Carrefour poinformował pod koniec grudnia 2015 roku. Potrzebna była jednak zgoda organów antymonopolowych, która właśnie została uzyskana.

Na mocy tej decyzji rumuński oddział sieci Carrefour ma zgodę na zakup 86 sklepów Billa, które zmienią szyld na Carrefour Market. Całkowita powierzchnia przejmowanego portfela nieruchomości wynosi 83 tys. m².

Na koniec 2014 roku Carrefour miał w Rumunii 174 sklepy, w tym 27 hipermarketów, 94 supermarkety i 53 sklepy typu convenience. „Poprzez to przejęcie Carrefour stanie się wiodącym operatorem supermarketów w Rumunii, co umocni jego wieloformatową ofertę” – zaznaczyła francuska spółka.

Carrefour jest aktywny na wielu rynkach, w tym w Polsce. W naszym kraju francuski detalista rozwija m.in. sieć sklepów osiedlowych, które funkcjonują w kilku formatach handlowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram