Carrefour otworzył w sierpniu aż 16 sklepów franczyzowych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Carrefour Express
Właściciele sklepów spożywczych chętnie korzystają z możliwości działania pod znaną marką. Tylko w sierpniu sieć franczyzowa Carrefour powiększyła się o 16 placówek. Obecnie na terenie kraju w ramach sieci franczyzowej Carrefour działa już ponad 370 sklepów.
W ostatnim miesiącu wakacji sieć Carrefour uruchomiła nowe sklepy franczyzowe, które powstały zarówno w małych miejscowościach, jaki i w dużych miastach, takich jak m.in. Kraków, w którym otwarto już 10. sklep Carrefour Express convenience. Format ten to samoobsługowe sklepy z pomarańczowym logo, przeznaczone do lokalizacji typowo miejskich. Placówki te bardzo dobrze funkcjonują w pobliżu centrów biznesowych, blisko dworca kolejowego lub miejsc, które chętnie odwiedzają duże grupy turystów. Jubileuszowy sklep w formacie convenience został otwarty w samym centrum Krakowa, przy ulicy Szlak. Jego właściciel, Jarosław Zbozień, dobrze zna zalety działalności pod logo Carrefour – to już jego drugi sklep należący do sieci. Pierwszy, również w formacie convenience, otworzył w kwietniu przy ulicy Długiej.

 

– Do dołączenia do sieci przekonał mnie mój brat – sam prowadzi Carrefour Express minimarket pod Krakowem – mówi pan Jarosław. – Wiedziałem więc, że silna marka zapewni zdobycie zaufania klientów, co przekłada się na wzrost obrotów. Każdy przecież zna markę Carrefour – także zagraniczni turyści, którzy chętnie przychodzą do sklepu z doskonale znanym im szyldem.

Za sklepami Carrefour Express stoi ponad 50 lat doświadczenia całej Grupy Carrefour. Sieć cieszy się zaufaniem swoich klientów i partnerów biznesowych. Firma doskonale wie, czego oczekują od niej jej partnerzy franczyzowi, gdyż jako jedna z nielicznych sieci spożywczych, sama prowadzi własne sklepy.
– Obecnie małe sklepy spożywcze muszą mieć nie tylko atrakcyjne ceny, lecz także odpowiedni, zróżnicowany asortyment i wsparcie promocyjne oraz wizerunkowe. Małym handlowcom jest trudniej spełniać te warunki, dlatego coraz chętniej korzystają ze wsparcia dużych przedsiębiorstw, takich jak Carrefour. Bardzo ważna jest także marka, pod jaką działa sklep. Musi ona być znana klientowi i cieszyć się jego zaufaniem. To wszystko właśnie gwarantuje Carrefour – mówi Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

Koncept franczyzowy Carrefour jest uniwersalny i dostosowany do lokalnego rynku, co pozwala na dynamiczny rozwój sieci na terenie całego kraju – zarówno w dużych miastach, jak i na terenach wiejskich. W ubiegłym miesiącu nowe sklepy pod logo Carrefour Express i Globi zostały otwarte na terenie aż 8 województw.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram