Carrefour opuszcza Słowację

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 lutego 2018
Kategoria:
Foto: Carrefour
Carrefour opuszcza Słowację

Firma Retail Value Stores, master franczyzobiorca sieci Carrefour na rynek Słowacji, zamknie wszystkie sklepy w tym kraju. Powodem tej decyzji jest trudna sytuacja finansowa spółki.

Jak podaje „Lebensmittel Zeitung”, powołując się na gazetę „Hospodárske Noviny”, po 17 latach działalności Carrefour całkowicie zniknie ze słowackiego rynku.

Większość z nich zostało zamkniętych w kilku ostatnich miesiącach. Placówki Carrefour na Słowacji najczęściej były hipermarketami ulokowanymi w centrach handlowych. Sklepy Carrefour na Słowacji w ostatnich dwóch latach starały się ratować swoją rentowność poprzez ograniczanie powierzchni sali sprzedaży.

Podobny los spotkał sklepy rozwijane przez firmę Marinopoulos, master franczyzobiorcę Carrefoura na rynek Grecji i krajów bałkańskich. Po zniknięciu francuskiego szyldu ze sklepów na rynku naszego sąsiada, markę Carrefour znaleźć można już tylko w siedmiu krajach w Europie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram