„CARREFOUR KIDS": zabawa, nauka, technologia

Autor: Redakcja
Kategoria:
Carrefour Kids
Carrefour Polska – właściciel i zarządca sieci centrów handlowych - stworzył specjalny projekt pod nazwą „CARREFOUR KIDS”. Jego celem jest promocja edukacji i nowych technologii.
Współczesny „świat dziecka” to w dużej mierze „e-świat”. Coraz więcej dzieci korzysta na co dzień z komputerów, smartfonów oraz tabletów wyposażonych w programy edukacyjne. Dzięki temu mogą rozwijać swoje zdolności intelektualne oraz manualne.
Nadal jednak dostęp to tego typu rozwiązań ma w Polsce niewiele dzieci. Carrefour Polska dostrzegając potencjał w nowoczesnych technologiach w zakresie edukacji oraz mając na uwadze sytuacje dzieci w mniejszych ośrodkach stworzył program „ Carrefour Kids” w ramach którego będzie realizować inicjatywy wspierające naukę oraz szeroko pojętą edukację społeczną.
Pierwszym projektem realizowanym w ramach „Carrefour Kids” jest budowa Interaktywnych Stref Zabaw. Powstaną one na terenie dwóch wybranych centrów handlowych „Zielonego Wzgórza” w Białymstoku oraz w „Galerii Kalisz”. Będą to pierwsze i jedyne projekty tego typu realizowane w centrach handlowych poza Warszawą.
Uroczyste inauguracje nastąpią w dniu 3 października 2013 roku o godz.: 10:00 w Kaliszu oraz 10 października 2013 roku o godz.: 10:00 w Białymstoku.
Interaktywna Strefa Zabaw to multinowoczesna podłoga interaktywna z licznymi aplikacjami edukacyjnymi oraz stolik dotykowy, rozpoznający 32 punkty dotyku w jednej chwili. Uruchomienie aplikacji następuje w czasie rzeczywistym, pod wpływem ruchu przechodzących po niej osób. Dzięki kolorowym i nowoczesnym grom dzieci będą miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową, a także pamięć bezpośrednią. Dodatkowo dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy związanych ze światem zwierząt, poznają najważniejsze zasady współczesnej ekologii oraz zmierzą się w wielu sportowych konkurencjach.
W skład Interaktywnej Strefy Zabaw wchodzi również innowacyjny stolik dotykowy, za pomocą którego dzieci przenoszą się w nowy wymiar zabawy i nauki. Dzięki ciekawym aplikacjom z efektami dźwiękowymi i poleceniami czytanymi przez lektora uczestnicy zabawy będą mogli poćwiczyć swój refleks, rozwijać kreatywność, ćwiczyć pamięć oraz naukę pisania liter. Tego typu zadania cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci, ze względu na ich duży stopień intuicyjności oraz niezwykle barwną oprawę graficzną.
Interaktywna Strefa Zabaw, to nie tylko rozrywka przeznaczona dla najmłodszych, to także nowy wymiar edukacji i rozwiązanie wyznaczające trendy na rynku centrów handlowych w Polsce.
Do tej pory na terenie centrów handlowych Carrefour miało miejsce szereg wydarzeń promujących naukę. Ogromną popularnością cieszyła się Letnia Akademia Bystrzaków, w ramach której odbywały się zajęcia z fizyki, chemii, a także ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację. Dzieci pokochały również wystawy interaktywne, takie jak „Podwodna przygoda” czy „Dzieciaki na Księżycu”.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram