Carrefour Express nabiera rozpędu

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 grudnia 2012
Kategoria:

carrefour_001W listopadzie działalność rozpoczęło 17 nowych sklepów franczyzowych Carrefour Express. Mimo spowolnienia gospodarczego, sieć w dalszym ciągu otwiera nowe placówki. Listopad jest kolejnym miesiącem z rzędu, w którym wzrasta dynamika liczby otwarć sklepów Carrefour Express.

W listopadzie oddano do dyspozycji klientów 17 nowych sklepów Carrefour Express, m.in. w Lublinie, Łochowie, Łyszkowicach i Miedzianej Górze. Najwięcej (5) sklepów otwarto w Warszawie, tym samym liczba stołecznych placówek, działających pod szyldem Carrefour Express, wzrosła do ponad pięćdziesięciu. Dynamicznie rozwijał się również koncept CE convenience (z pomarańczowym logo) stworzonym z myślą o centrach dużych miast, z ofertą „food-to-go”. W ostatnim miesiącu w Warszawie oraz Krakowie powstało łącznie 5 takich placówek, z czego 3  dzięki współpracy Carrefour i LUKOIL – sklepy otwarto na należących do koncernu stacjach benzynowych w Warszawie i Piasecznie.

Z raportów na temat rozwoju franczyzy w Polsce wynika, że tego typu forma współpracy cieszy się coraz większą popularnością, a najchętniej umowy franczyzowe zawierają właściciele sklepów spożywczych. Powód? Franczyza niweluje ryzyko rozpoczynania i prowadzenia własnego biznesu. To cenna pomoc, szczególnie dzisiaj, kiedy z rynku znika rocznie nawet kilka tysięcy małych sklepów spożywczych.

.
Prawdziwa franczyza to nie tylko niższe ceny dostaw, lecz dużo więcej. W małych sklepach tkwi ogromny potencjał, mają one wiele atutów: lojalność klienta, bliskość domu czy dogodne godziny otwarcia. Potrzebna jest jednak przemyślana strategia i koncept sklepu, aby poprawić wyniki sklepu i odnieść sukces. My dajemy naszym partnerom wszystkie narzędzia do analizy wyników, aby rozwijali się i odnosili sukces razem z nami - mówi Francois Vincent, Dyrektor ds. Franczyzy i Członek Zarządu Carrefour Polska.
.
Dodatkowe atuty franczyzy z Carrefour to brak opłaty wstępnej za przystąpienie do sieci, bogaty asortyment i szeroka oferta bonusów kupieckich. Decydując się na podjęcie współpracy z Carrefour, franczyzobiorca zachowuje swobodę w wielu aspektach prowadzenia sklepu (np. wybór dostawcy, elementy wystroju wnętrza). Czynniki te oznaczają konkretne korzyści dla przedsiębiorców i wyróżniają ofertę Carrefour.
.
Obecnie, w Polsce działa już ponad 280 sklepów franczyzowych z logo Carrefour Express. W kolejnych latach Carrefour zamierza utrzymać dynamikę rozwoju i wraz z partnerami franczyzowymi otwierać ponad 200 sklepów rocznie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram