Carrefour bliski kupna sieci sklepów alkoholowych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Grupa Belvedere

Carrefour Polska jest bliski kupna jednej z sieci sklepów, która liczy około 40 placówek specjalizujących się w sprzedaży alkoholi. Finalizacja umowy kupna może nastąpić w najbliższym czasie.

Grupa Belvedere, producent alkoholi mocnych i win, ocenia, że w najbliższym czasie może sfinalizować umowę sprzedaży swojej sieci sklepów Galerie Alkoholi na rzecz Carrefour Polska.

- Belvedere może już ogłosić, że podpisał umowę z Carrefour Polska na sprzedaż spółki Galerie Alkoholi, która prowadzi 39 sklepów monopolowych w Polsce. Umowa ta powinna zostać sfinalizowana w najbliższym czasie – informuje w raporcie Grupa Belvedere.

W marcu tego roku do UOKiK wpłynął wniosek Carrefour Polska o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Galerie Alkoholi, częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Belvedere. Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczyło zamiaru przejęcia kontroli nad spółką w drodze nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym Galerie Alkoholi.

Spółka Galerie Alkoholi jest właścicielem sieci specjalistycznych sklepów prowadzących sprzedaż detaliczną szerokiej gamy napojów alkoholowych. Sieć działa głównie w województwie łódzkim i podlaskim. W Polsce Grupa Belvedere w pierwszym kwartale 2015 roku zanotowała wzrost przychodów netto o 13,9% w ujęciu rocznym do 38,1 mln euro. Grupa posiada portfel znaczących marek alkoholi mocnych, m.in. Sobieski, William Peel i Marie Brizard.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram