Canappka otwiera drugi lokal we Wrocławiu

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 maja 2013
Kategoria:

Sieć restauracji śniadaniowo-lunchowych Canappka otwiera lokal w centrum Wrocławia. To już druga placówka sieci w tym mieście, a docelowo planowane są jeszcze trzy nowe lokalizacje w miejscach o największym natężeniu ruchu.

Wielkopolska sieć Canappka rozwija się w Polsce od 2008 roku. W 2012 roku właściciele uruchomili swój pierwszy lokal we Wrocławiu, teraz nadeszła pora na otwarcie drugiego.

- Długo podejmowaliśmy decyzję na temat tego, które z największych miast Polski powinno być kolejnym miejscem w rozwoju sieci. Na wybór Wrocławia wpłynęło kilka czynników. To miasto o liczbie mieszkańców i powierzchni zbliżonej do Poznania. Ponieważ wiemy jakie mechanizmy sprawdziły się najlepiej w naszym mieście, mamy wiedzę na temat tego jak osiągnąć te same wyniki. Tym bardziej, że obecnie na kulinarnej mapie miasta nie znajdziemy wielu restauracji czy barów serwujących śniadania. Poza tym odległość między tymi miastami nie jest duża, dzięki czemu możemy osobiście kontrolować wszystko i zawsze dbać o jakość usług – tłumaczy Łukasz Borek dyrektor zarządzający w spółce KCI Gastronomy, operatorze sieci.

canappka_skrzatDziałalność Canappki opiera się głównie na sprzedaży posiłków śniadaniowych i lunchowych oraz ofercie cateringowej. Lokale otwierane są o wczesnych godzinach porannych, dzięki czemu możliwy jest zakup śniadania jeszcze przed dojazdem do pracy. Sieć tworzy alternatywę dla drugiego śniadania przygotowywanego w domu, a jednocześnie jest miejscem spotkań biznesowych. Za swój największy atut uznaje dostarczanie świeżych i zdrowych produktów, przygotowywanych codziennie na miejscu w lokalu.

Właściciele sieci do końca 2014 roku planują otwarcie od 4 do 5 lokali zarówno w Poznaniu jak i Wrocławiu oraz 3-4 franczyzowe, w kolejnych największych miastach w Polsce. Oferta fanczyzy przygotowana przez Canappkę opiera się na 3 głównych założeniach: posiadanie lokalu o minimalnej powierzchni 80 m2 usytuowanego w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców oraz kapitał początkowy o minimalnej wartości 150 tysięcy złotych.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram