Cały czas inwestują w rozwój we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 stycznia 2013
Kategoria:
orlen_logo

orlen_logo

Niedawno pisaliśmy o zeszłorocznej ekspansji Lotosu, teraz czas na największą w Polsce sieć w branży paliwowej – dobrze znany wszystkim kierowcom PKN Orlen. Spółka zakończyła zeszły rok z wynikiem 440 placówek franczyzowych w całej Polsce.

Jak dowiedział się portal FranczyzawPolsce.pl aktualnie w sieci PKN ORLEN funkcjonuje ponad 440 franczyzowych stacji paliw.  Liczba ta uwzględnia stacje paliw DOFO (ang .dealer-owned, franchise-operated) działające pod marką ORLEN oraz w brandzie BLISKA (ekonomiczne stacje koncernu). Tylko w obrębie tej ostatniej marki funkcjonuje 150 stacji.

W ubiegłym roku sieć stacji franczyzowych PKN ORLEN powiększyła się o ponad 40 obiektów. Obecnie trwają prace inwestycyjne na kolejnych kilkudziesięciu stacjach koncernu, w ramach których zostały podpisane kontrakty franczyzowe. W 2013 roku planowana jest dalsza ekspansja.

PKN Orlen SA przekazuje franczyzobiorcy know-how oraz popartą wieloletnim doświadczeniem koncepcję biznesową, zapewniając jednocześnie przez cały okres współpracy stałą opiekę menadżerów działających w strukturach regionalnych koncernu oraz doradztwo biznesowe. Franczyzobiorca, korzystając z doświadczenia, wiedzy oraz doradztwa firmy – w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej na stacji paliw – zachowuje przy tym pełną niezależność gospodarczą działając we własnym imieniu i na własny rachunek. Własna stacja benzynowa to wydatek rzędu minimum 3 milionów złotych, ale jak widać chętnych na prowadzenie tego typu biznesu nie brakuje.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram