Cafe Finance przyciąga księgowych extra dochodem 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Cafe Finance przyciąga księgowych dodatkowym źródłem dochodu; Foto: Cafe Finance

Usługi księgowe to konkurencyjny rynek. Niemniej jednak, zmierzamy w kierunku, w którym będzie rosła liczba tzw. "freelancerów na projektach" i ludzi pracujących w ramach własnych mikrofirm. A co za tym idzie, księgowi będą mieli kogo obsługiwać – o rynku usług rachunkowych opowiada Rafał Jankowski, partner zarządzający Cafe Finance

W opinii Rafała Jankowskiego wzrost zakładanych firm jest pozytywnym zjawiskiem - właściciele tych spółek są główną grupą klientów biur rachunkowych.

Jeżeli ten trend się sprawdzi, a według mnie tak będzie, to księgowi będą mieli kogo obsługiwać, bo system podatkowy w Polsce nie ulegnie gwałtownemu uproszczeniu tak, aby każdy mógł prowadzić swoją księgowość sam. A nawet gdyby tak było, to cena usług księgowych jest i będzie na tyle niska, że zdecydowanie bardziej opłaca się zlecić jej prowadzenie profesjonaliście, a w tym czasie zająć się rozwojem własnego biznesu i klientami. Dlatego też patrzę na perspektywy tego rynku z optymizmem – uzasadnia Rafał Jankowski.

O obawach wejścia do sieci i zaletach współpracy z sieci Cafe Finance mówi tak: – Księgowy w biurze rachunkowym to przede wszystkim osoba, która powinna posiadać wiedzę i sprawnie poruszać się w gąszczu przepisów prawa podatkowego. To zazwyczaj świetny profesjonalista, ale niekoniecznie ze smykałką i chęcią do zajmowania się sprawami marketingowymi i sprzedażowymi. Do tego rynek usług księgowych jest bardzo konkurencyjny i rozdrobniony, a to wpływa na ceny usług i rentowność całej branży. Aż się prosi o jej konsolidację, ale do tej pory nikomu się to nie udało. To oznacza, że nie jest łatwo przekonać właścicieli biur rachunkowych do współpracy, bo zapewne myślą oni, że utracą swobodę i niezależność działania, a bycie częścią większej sieci pozbawi "kameralności" ich biznes i narazi na utratę dobrych relacji z klientami.

Dodaje, że Cafe Finance chce zaproponować właścicielom lub pracownikom już istniejących biur rachunkowych interesujące warunki współpracy i zapewnia, że nie stracą dotychczasowej niezależności.

Liczymy na to, że nasze kilkuletnie doświadczenie w działaniach marketingowo-sprzedażowych oraz system dodatkowych dochodów możliwych do uzyskania poza standardową działalnością księgową, będzie tym, co zachęci do współpracy z nami. Biuro rachunkowe wraz z dodatkowymi usługami związanymi z bardzo dojrzałymi segmentami rynku takimi jak: kredyty, leasing, ubezpieczenia czy też świadczącymi usługi optymalizacji kosztów np. energii, przyciąga o wiele większą grupę klientów – przekonuje Rafał Jankowski.

W planach firmy jest zbudowanie sieci partnerskiej w całej Polsce. Na razie Cafe Finance skupia się na miejscowościach powyżej 70 tys. mieszkańców, ale nie wyklucza też współpracy z biurami z mniejszych miejscowości.

Zainteresowanych współpracą w ramach sieci Cafe Finance zapraszamy do naszej bazy systemów sieciowych

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram