Cafe Decor: Ten rok nie powinien być gorszy

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 kwietnia 2010
Kategoria:
cafe_decorSieć sklepów z artykułami dekoracji wnętrz chce w tym roku uruchomić kolejne placówki franczyzowe. Szacuje, że w Polsce może spokojnie przyjąć się ok. 30-40 sklepów pod marką Cafe Decor.

- W 2008 roku otworzyliśmy cztery punkty, w 2009 roku również cztery, nie widzę powodu, dla którego ten rok miałby być słabszy. Co prawda, nie mamy jeszcze podpisanych żadnych umów franczyzowych, ale sytuacja w gospodarce jest lepsza niż przed rokiem, nie sądzę więc, by nasz rozwój był wolniejszy – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Monika Gabryelewicz, współwłaścicielka sieci Cafe Decor. Wraz ze wspólniczką przejęła tę markę 4 lata temu. Obecnie działa 9 punktów Cafe Decor – 1 własny oraz 8 franczyzowych. Wszystko wskazuje na to, że przed tą siecią jest jeszcze sporo lat stabilnego rozwoju. Zdaniem Moniki Gabryelewicz, w naszym kraju może działać ok. 30-40 takich sklepów.

- Największym problemem dla nas jako franczyzodawcy jest znalezienie odpowiednich partnerów. W sumie w ciągu ostatnich 4 lat otworzyliśmy 11 punktów franczyzowych, ale trzy się zamknęły. Zwiódł właśnie czynnik ludzki, problemem okazał się brak zaangażowania, chęci współpracy – mówi Gabryelewicz. Oprócz zaangażowania, do otwarcia sklepu potrzebny jest oczywiście odpowiedni kapitał rzędu 100-120 tys. zł.

Lokal powinien mieć 40-50 mkw., znajdować się w miejscu o dużym natężeniu ruchu w mieście powyżej 80 tys. mieszkańców. - Nasze produkty to średnia półka cenowa. Miasto, w którym otwiera się Cafe Decor, musi więc mieć odpowiednią bazę klientów. Należy się też liczyć z tym, że przez pierwszy rok będą to raczej zakupy impulsowe. Dopiero później ludzie się przyzwyczajają i zaczynają specjalnie przyjeżdżać do naszych sklepów – mówi Monika Gabryelewicz.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram