BZWBK Inwestycje inwestuje w Metrohouse

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 czerwca 2008
Kategoria:
autoryzowanydoradca_fotka.jpg
BZWBK Inwestycje kupuje znaczący pakiet akcji Metrohouse – sieciowej agencji nieruchomości.

W dniu 4 czerwca br. BZWBK Inwestycje Sp. z o.o., spółka z Grupy BZWBK, podpisała umowę z akcjonariuszami Metrohouse S.A. przejmując ponad 35-procentowy pakiet akcji spółki. Tym samym z sukcesem zakończył się proces pozyskiwania kapitału przez spółkę, rozpoczęty jesienią zeszłego roku.

Azimutus S.A., udziałowiec spółki i doradca w procesie pozyskiwania kapitału, wyłonił trzech inwestorów zainteresowanych objęciem całej emisji. Ostatecznie inwestorem została spółka BZWBK Inwestycje. Jak podaje Jacek Byrt, członek zarządu Azimutus, inwestor ten okazał się najlepszym długoterminowym partnerem, zapewniającym również silne wsparcie biznesowe oraz kapitałowe na dalszych etapach rozwoju spółki. Powyższa transakcja stanowi alternatywę do emisji akcji na NewConnect, która była pierwotnie planowaną ścieżką pozyskania kapitału przez Metrohouse.

autoryzowanydoradca_fotka.jpgPozyskany kapitał spółka przeznaczy na dynamiczną rozbudowę sieci własnej oraz franczyzowej w największych miastach w Polsce. Celem Metrohouse jest objęcie pozycji lidera na polskim rynku pośrednictwa nieruchomości, który charakteryzuje się dziś dużym rozdrobnieniem. Jednocześnie rozwijana będzie działalność pośrednictwa kredytowego Metrofinance wykorzystując synergię z głównym obszarem działalności Metrohouse – informuje Mariusz Kania, prezes i akcjonariusz spółki.
Spółka jest gotowa do szybkiej ekspansji dzięki rozwiniętym w pierwszym okresie swojej działalności procesom i wysokiej jakości narzędziom IT, umożliwiających zarządzanie znaczną liczbą agentów w różnych lokalizacjach. Intencją akcjonariuszy jest przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej akcji Spółki („IPO”) na Giełdzie Papierów Wartościowych w najbliższych trzech latach.

Metrohouse S.A. jest sieciową agencją nieruchomości działającą na terenie Warszawy i okolic od 2005 r. Obecnie posiada 4 biura własne. Dzisiejsza oferta Metrohouse obejmuje pośrednictwo w sprzedaży, kupnie oraz wynajmie nieruchomości mieszkaniowych. Firma świadczy także usługi pośrednictwa kredytowego.

Azimutus S.A. jest firmą świadczącą usługi doradztwa strategicznego i bankowości inwestycyjnej, założoną w 2003 roku. Firma oferuje klientom kompleksowe wsparcie, obejmujące zarówno planowanie strategiczne (pracując dla zarządów dużych korporacji w obszarze strategii, usprawnień sprzedaży i operacji), jak i wdrożenie. Azimutus wspiera klientów w pozyskaniu kapitału z rynku prywatnego oraz publicznego (gdzie oferuje usługę wprowadzenia spółek na rynek NewConnect pełniąc funkcję Autoryzowanego Doradcy).

Źródło: Informacja prasowa

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram