Burger King otworzy 15 restauracji na Syberii

Autor: Redakcja
Kategoria:
Whopper. Foto: Burger King

Burger King planuje otworzyć 15 lokali w największych miastach Syberii. - W dalszej perspektywie, na terytorium Syberii i Dalekiego Wschodu rozpatrujemy możliwość otwarcia około 100 lokali – mówi menedżer rosyjskiej spółki.

Jak powiedział Fiodor Murygin, ddyrektor syberyjskiego i dalekowschodniego okręgu federalnego spółki Burger King Russia, restauracje mają się pojawić w Nowosybirsku, Krasnojarsku, Tomsku, Barnaule, Nowokuźniecku i Omsku. - W dalszej perspektywie, na terytorium Syberii i Dalekiego Wschodu rozpatrujemy możliwość otwarcia około 100 lokali – zaznaczył menadżer rosyjskiej spółki.

Najwięcej restauracji ma powstać w tzw. stolicy Syberii – Nowosybirsku. W tym roku Burger King chce uruchomić w mieście zamieszkałym przez około 1,5 mln mieszkańców 5 lokali.

- Otwarcie pierwszych restauracji w syberyjskich miastach odbędzie w pierwszej połowie 2014 roku – zapowiedział Fiodor Murygin.

Według wcześniejszych informacji, Burger King Russia, master franczyzodawcy udzielającego licencji na rozwój amerykańskich restauracji Burger King na terytorium Rosji, do 2016 roku sieć planuje zwiększyć liczbę rosyjskich lokali do 500. Obecnie pod szyldem tej firmy działa ponad 13 tys. restauracji na świecie. W Rosji spółka jest obecna od 2010 roku i rozwija się we franczyzie. Akcjonariuszami Burger King Russia jest rosyjski bank VTB Kapital oraz spółki Burger Rus i Burger King Worldwide.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram