Tesco „wykopany” przez dyskonty?

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 września 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Tesco przegrało z dyskontami.

Polska okazała się za twardym orzechem do zgryzienia dla Tesco. Brytyjska sieć detaliczna może zniknąć z naszego rynku.

Według doniesień brytyjskiej prasy, Tesco sieć chce zakończyć swoją działalność w Polsce. Na tym koniec zmian. Znana sieć planuje sprzedaż swoich aktywów również na Węgrzech i Słowacji oraz w Czechach.

Jak podaje „Sunday Times”,  Brytyjczycy są już po wstępnych rozmowach na temat sprzedaży swoich oddziałów w tych krajach. Bryan Roberts, analityk Kantar Retail ocenia, że na rynkach centralnej i wschodniej Europy warunki gospodarcze są „twarde”. Użył też takiego określenia: „Tesco zostało wykopane przez dyskonty”. 

To już kolejne zmiany w planach brytyjskiego giganta. Na początku września br. Tesco sprzedało swój biznes w Korei Południowej. Prezes Tesco Dave Lewis zapowiadał poprawę finansów firmy i ponowne uzyskanie przez Tesco u agencji ratingowych ratingu na poziomie inwestycyjnym.

Tesco jest obecne w środkowej i Wschodniej Europie od 20 lat. Na Węgry weszło w 1995 roku, rok później do Polski, następnie do Czech i na Słowację. Od 2003 roku sieć działa też w Turcji.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram