Brytyjska marka wyszła z Rosji

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Laura Ashley
Franczyzowa marka Laura Ashley zamknęła biznes w Rosji.

Znana brytyjska marka artykułów wyposażenia wnętrz, która rozwija się poprzez franczyzę została zmuszona do zamknięcia biznesu w Rosji. Przyczyną jest osłabienie rosyjskiego rubla i wzrost podatków.

Franczyzowa marka Laura Ashley, która jest obecna również w Polsce zamknęła swój biznes na terenie Federacji Rosyjskiej. Przyczyną jest trudna sytuacja gospodarcza w tym kraju.

Chodzi m.in. o osłabienie rosyjskiego rubla i wzrost podatków nałożonych na franczyzobiorców Laura Ashley. W wyniku tego dalsza działalność marki na rynku rosyjskim została uznana za nierentowną.

Laura Ashley oferuje wiele produktów oraz usług w zakresie wyposażenia wnętrz. W asortymencie znajdują się meble – fotele, kanapy, szafy, stoły. Dla planujących zorganizować domowe biuro – biurka, sekretarzyki i regały. W ofercie są także artykuły do przechowywania drobnych przedmiotów, oświetlenie, świeczniki, lustra, zasłony, poduszki a nawet zegary.

Firma prowadzi 5 różnych formatów sklepów w zależności od kategorii oferowanych w nich produktów. Obecnie sieć tworzy ponad 500 sklepów zlokalizowanych na całym świecie. Najwięcej salonów Laura Ashley znajduje się w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Francji.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram