Branżę leasingową czeka ostre spowolnienie

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 marca 2009
Kategoria:

Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL), zeszły rok był dla branży najlepszy w historii. Teraz czeka ją więc upadek z wysoka - informuje Puls Biznesu.

- Miniony rok pokazał pierwsze efekty spowolnienia w gospodarce światowej. Najmniej odczuły je duże przedsiębiorstwa. Inaczej wyglądała sytuacja w segmencie małych i średnich firm. Obserwowaliśmy silne spowolnienie w branży transportowej oraz wśród tej części firm, które swoją sprzedaż kierowały na eksport. Niestabilność kursów walut, spadek popytu w Europie i wzrastające koszty pracy w Polsce spowolniły dotychczasową dynamikę inwestycji - wyjaśnia Mariusz Kurzac, prezes ING Lease.
Ostatni kwartał zeszłego roku to już wielkie hamowanie całej branży. Firmy leasingowe odczuły kłopoty z dostępem do finansowania, klienci ruszyli renegocjować umowy.
Pytani kiedy sytuacja się polepszy, analitycy rozkładają ręce. Wyniki branży leasingowej będą uzależnione od sytuacji makroekonomicznej w Polsce.

Źródło: Puls Biznesu, 13 marca 2009 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram