Branża z potencjałem

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Joanna Procyszyn
Mail Boxes Etc. będzie mieć ponad 30 punktów.

– Na polskim rynku przesyłek kurierskich rośnie sieć konkurująca tym, że oprócz standardowej oferty ma też inne usługi dla biznesu, na które jest zapotrzebowanie – o specyfice działania pod marką Mail Boxes Etc. rozmawiamy z Joanną Procyszyn z działu rozwoju sieci.

Ile czasu potrzebuje nowy franczyzobiorca na uruchomienie własnej placówki Mail Boxes Etc.?

Uruchomienie punktu MBE w dużej mierze zależy od zaangażowania po stronie franczyzobiorcy i może trwać od 1,5 do 3 miesięcy. Oczywiście staramy się uruchamiać punkty możliwie jak najszybciej, z drugiej strony musimy zadbać o zgodność punktu ze standardami sieci i mieć gwarancję, że wszystko zostało przygotowane na start.

Co się dzieje od pierwszego kontaktu z formą do otwarcia punktu MBE?

Franczyzobiorca musi przede wszystkim przejść proces rekrutacyjny. Na poszczególnych etapach kolejno omawiamy: warunki finansowe i możliwości pozyskania niezbędnego finansowania (większość kandydatów korzysta z leasingu sprzętu lub kredytu inwestycyjnego na całość inwestycji), wymagania lokalowe, proces uruchomienia punktu oraz aspekty związane z marketingiem i sprzedażą. Po takim procesie kandydat jest w pełni przygotowany nie tylko na uruchomienie biznesu, ale wie, czego może spodziewać w najbliższej przyszłości. W ten sposób może w 100% świadomie podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy z Mail Boxes Etc.

W jakim okresie można się spodziewać zwrotu inwestycji?

Okres zwrotu zależeć będzie od kwoty inwestycji (franczyzobiorca może zdecydować się na uruchomienie dość małego lokalu o niższym standardzie, jak również dużego lokalu premium). Czas ten waha się od roku do dwóch lat od momentu osiągnięcia progu rentowności.

Ile punktów będzie działać w Polsce w tym roku?

W tym roku podpisaliśmy już 7 nowych umów franczyzowych i prowadzimy kolejne rozmowy. Pod koniec roku planujemy przekroczyć liczbę 30 działających punktów MBE w Polsce. Rozwijamy też sprzedaż w punktach, co widać we wzroście przychodów sieci rok do roku na poziomie 20%

Mail Boxes Etc. (MBE) to sprawdzona globalna marka, która istnieje na rynku od 35 lat i działa na 5 kontynentach w ponad 30 krajach.
Filarami specjalizacji punktów MBE są wysyłki kurierskie - krajowe oraz międzynarodowe, a także: pakowanie i zabezpieczanie przesyłek do transportu, projektowanie graficzne, druk cyfrowy i wielkoformatowy, wynajem skrytek adresowych z możliwością rejestracji działalności gospodarczej pod adresem MBE oraz sprzedaż artykułów biurowych.

Więcej szczegółów na temat współpracy z Mail Boxes Etc. znajduje się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram