Branża kosmetyczna zarobi na składnikach „bio”

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 stycznia 2014
Kategoria:
Kosmetyki dr Irena Eris

Kosmetyki dr Irena Eris

Analitycy globalnej firmy TechNavio prognozują gwałtowny wzrost światowego rynku produktów pochodzenia naturalnego wykorzystywanych w produkcji kosmetyków. Wzrost będzie nakręcał popyt na kosmetyki o właściwościach leczniczych. Wygrają więc ci, którzy zainwestują w nowoczesne technologie i surowce.

Prognoza dotyczy też kosmeceutyki (są to środki o właściwościach leczniczych). Eksperci szacują, że w latach 2012-2016 średnie tempo wzrostu dochodów rynkowych z tytułu sprzedaży tych produktów może wynieść 4,43% rocznie. Zaznaczają również, że środki do pielęgnacji skóry twarzy i ciała będą stanowić główny segment rynku kosmeceutyków.

Dane mogą zachęcać do działania. Tym bardziej, że producenci innowacyjnych produktów sami poszukują partnerów do prowadzenia pod swoją marką działalności biznesowej.

Anna Waga, zajmująca się współpracą franczyzową w Instytucie Dr Irena Eris zaznacza, że firma ma obecnie 20 franczyzobiorców. Przestrzega jednak przed przypadkowym wyborem działalności w tej branży.

- Najtrudniejsze rozmowy z potencjalnymi partnerami są wówczas, kiedy zgłaszające się do nas osoby nie do końca mają ściśle sprecyzowane oczekiwania. Chodzi o to, że chcą coś zmienić w swoim życiu zawodowym, ale nie do końca wiedzą, co i jak – mówi w rozmowie z Franczyzawpolsce.pl. Zdarza się też, że chcą zainwestować środki. I wszystko im jedno, czy to sklep, czy stacja benzynowa, czy Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris.

- O wiele łatwiej rozmawia się z osobami, które wiedzą, co chcą robić. Znają nasz biznes i przychodzą np. z propozycja konkretnego lokalu - uważa.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram