BP stawia na franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 sierpnia 2008
Kategoria:

BP zamierza znacząco oprzeć swoją sieć na obiektach franczyzowych.

Główna zaletą formuły franczyzowej jest łatwość i szybkość rozwoju sieci. Pozwala nam to tez na zaistnienie w miejscach, w których mielibyśmy kłopot z uruchomieniem własnej placówki – twierdzi Krzysztof Kozłowski fuel operations manager BP Polska. By zostać franczyzobiorcą BP liczy się nie tylko lokalizacja stacji, ale również roczny poziom sprzedaży, który musi wynosić ponad 2 mln złotych.

BP stacje własne przy autostradach
BP chce się skupic na rozwoju sieci własnych stacji w lokalizacjach przyautostradowych. – Główny nacisk chcemy położyć na rozwój sieci partnerskiej. Obiekty własne planowane są głownie pod kątem autostrad – powiedział Krzysztof Kozłowski, fuel operations manager w BP Polska. Według niego otwarcia nowych stacji własnych będą stanowić mniej niż 1/5 całości nowych stacji w Br. – Będzie to zaledwie kilka stacji podczas, gdy stacji w formule DODO ma powstać co najmniej 20 – dodaje. Wymogi GDDKiA nie pozwalają na uruchamianie przy autostradach jedynie stacji będących własnością firmy, która brała udział w przetargu.

Stacja Benzynowa, lipiec/ sierpień 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram