Bon Apetito: Kolejne otwarcie niebawem

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 kwietnia 2013
Kategoria:
bon_apetito_logo

bon_apetito_logo

W marcu sieć Bon Apetito powiększyła się o kolejną placówkę, tym razem w Poznaniu. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem lokalu w Jankach koło Warszawy. 

W sieci Bon Apetito znajduje się obecnie pięć placówek: w Tychach, Sosnowcu, Poznaniu, Łodzi i Rybniku. Sieć rozwija się głównie w centrach miast i dużych centrach handlowych.

Bon Apetito szacuje wartość inwestycji w lokal franczyzowy na poziomie od 2,5 do 4,5 tys. zł za mkw., w zależności od stopnia przystosowania lokalu do działalności gastronomicznej. Firma pobiera także opłatę wstępną w wysokości 25 tys. zł, ale w zamian oferuje m.in. przygotowanie biznesplanu, projektu lokalu, szkolenie oraz wsparcie. Opłata bieżąca wynosi 10 proc. wartości miesięcznych przychodów.

Koncept restauracji Bon Apetito oparty jest na serwowaniu jedzenia na wagę. Wszystkie posiłki są w jednej cenie, a soft drinki oferowane są po 5 zł w systemie „pijesz ile chcesz”. Klient dzięki temu sam decyduje o wielkości i kompozycji swojej porcji jedzenia i nie czeka na obsługę.

Restauracje serwujące jedzenie na wagę są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Sieci franczyzowe w tym segmencie rynku rozwijają także m.in. Olimp oraz Express Marche.

Należąca do Grupy Gastromall restauracja Olimp to jedna z najszybciej rozwijających się sieci z jedzeniem na wagę. Kapitał potrzebny do otwarcia lokalu Olimp to 180 tys. zł plus koszty adaptacji. Ponadto franczyzobiorca ponosi koszt wstępnej opłaty licencyjnej w wysokości 40 tys. zł, a opłata stała to 5% od obrotu netto. Przewidywany zwrot z inwestycji to okres dwóch lat.

American Trading Company, właściciel kilku konceptów gastronomicznych, w tym Express Kuchnia Marche stawia na dalszy rozwój, także we franczyzie. Kandydat na franczyzobiorcę systemu Express Kuchnia Marche powinien dysponować kwotą rzędu od 350 do 450 tysięcy złotych netto. Dość wysoka finansowa bariera wejścia do systemu rekompensowana jest bardzo atrakcyjnymi wskaźnikami zwrotu z inwestycji (od 18 do 36 miesięcy).

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram