Bon Apetito chce otworzyć w tym roku 10 restauracji

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 czerwca 2011
Kategoria:
bon_apetito_logo

bon_apetito_logo

To jedna z sieci oferujących bardzo popularne w ostatnim czasie posiłki na wagę. W tym tygodniu ruszył piąty należący do niej lokal.

Najnowsze otwarcie miało miejsce w łódzkim centrum handlowym Manufaktura, restauracja jest lokalem własnym firmy. Oprócz tego ma ona jeszcze jedną restaurację własną w Zakopanem oraz trzy działające w systemie franczyzowym: w Opolu, Tychach i Rybniku.

Sieć ma w planach dynamiczny rozwój w całej Polsce. Jak informuje Katarzyna Stachura, specjalista ds. marketingu, firma podpisała już umowy na lokale w kilku miastach i centrach handlowych, np. w Galerii PKP Katowice. Obecnie poszukuje też franczyzobiorców w dużych miastach, m in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie, Krakowie, Trójmieście, Częstochowie, Mikołowie i Sosnowcu. Plany Bon Apetito na rok 2011 to rozbudowa sieci do ok. 15 restauracji własnych i franczyzowych na terenie całego kraju.

Firma szacuje wartość inwestycji w lokal franczyzowy tej sieci na poziomie od 2,5 do 4,5 tys. zł za mkw., w zależności od stopnia przystosowania lokalu do działalności gastronomicznej. Bon Apetito pobiera także opłatę wstępną w wysokości 25 tys. zł, ale w zamian oferuje m.in. przygotowanie biznesplanu, projektu lokalu, szkolenie oraz wsparcie. Opłata bieżąca wynosi 10 proc. wartości miesięcznych przychodów.

Koncept restauracji Bon Apetito oparty jest na serwowaniu jedzenia na wagę. Wszystkie posiłki są w jednej cenie, a soft drinki oferowane są po 5 zł w systemie „pijesz ile chcesz”. Klient dzięki temu sam decyduje o wielkości i kompozycji swojej porcji jedzenia i nie czeka na obsługę.

Restauracje serwujące jedzenie na wagę są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Sieci franczyzowe w tym segmencie rynku rozwijają także m.in. Multifood STP, Olimp oraz Express Marche.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram