Bomi: układ czy likwidacja?

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 lutego 2013
Kategoria:

bomiW czwartek 7 lutego w gdańskim sądzie odbyło się posiedzenie w sprawie Bomi, które dotyczyło ogólnej sytuacji spółki. Nie zapadły na nim żadne kluczowe decyzje – podaje Parkiet.

Czarny scenariusz zakłada zmianę formy upadłości z układowej na likwidacyjną. Na razie spółce udało się przed tym uchronić. – Czekamy na podwyższenie kapitału. Jest ono niezbędne do dalszego funkcjonowania i przygotowywania się do układu – powiedział Parkietowi Witold Jesionowski, prezes Bomi. W tym momencie wstrzymuje się on jednak od spekulacji dotyczących szans na zawarcie układu z wierzycielami.

Dzięki emisji do 40 mln akcji po 0,25 zł spółka może pozyskać nawet 10 mln zł. Nie wiadomo tylko czy inwestorzy będą skłonni objąć nowe papiery, skoro ich cena jest wyższa od kursu giełdowego. Ten bowiem od połowy grudnia oscyluje wokół poziomu 0,19 zł. Jednak jeśli uwzględnimy średni kurs z ostatnich 12 miesięcy (ponad 0,8 zł), to cena emisyjna nowych akcji prezentuje się zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

Wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu zarząd Bomi wniósł do sądu 10 lipca 2012 roku. Powodem było wypowiedzenie kredytów przez banki PKO BP, Pekao i BRE Bank. 17 lipca do sądu wpłynął kolejny wniosek o upadłość spółki - tym razem złożony przez Zakłady Mięsne Silesia. Bomi przyznano wówczas nadzorcę sądowego, co miało zabezpieczyć majątek firmy. 2 sierpnia Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ zatwierdził złożony w lipcu wniosek z możliwością zawarcia układu.

Adam Gieras

źródło: www.parkiet.com

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram