Bomi: Jednak upadłość likwidacyjna

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 marca 2013
Kategoria:
bomiSąd Rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o zmianie trybu upadłości Bomi z upadłości układowej na upadłość likwidacyjną - podało Bomi w komunikacie.

Na wieść o z mianie trybu upadłości inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje spółki. Taniały one o 11 proc., a potem notowania zostały zawieszone. Teoretyczny kurs otwarcia wynosił 0,07 zł, co oznacza spadek aż o 61 proc – podaje Parkiet.

Wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu zarząd Bomi wniósł do sądu 10 lipca 2012 roku. Powodem było wypowiedzenie kredytów przez banki PKO BP, Pekao i BRE Bank. 17 lipca do sądu wpłynął kolejny wniosek o upadłość spółki - tym razem złożony przez Zakłady Mięsne Silesia. Bomi przyznano wówczas nadzorcę sądowego, co miało zabezpieczyć majątek firmy. 2 sierpnia Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ zatwierdził złożony w lipcu wniosek z możliwością zawarcia układu.

Spółka próbowała uratować sytuację dzięki emisji do 40 mln akcji po 0,25 zł  – planowano w ten sposób pozyskać nawet 10 mln zł. Cena akcji była jednak wyższa od kursu giełdowego i inwestorzy nie podjęli ryzyka.

Na syndyka masy upadłościowej została powołana Grażyna Ossowska-Mazurek, pełniąca do tej pory funkcję nadzorcy sądowego spółki.

Adam Gieras

źródło: Parkiet, FranczyzawPolsce.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram