Bomi inwestuje w rozwój organiczny

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 maja 2008
Kategoria:
Po zakończeniu procesu konsolidacji Grupa BOMI będzie największą siecią delikatesów w Polsce.

 

bomi_fota.jpg
 Spółka PPH Bomi SA w I kwartale 2008 roku wypracowała zysk netto w wysokości 235 tys. zł, który zmniejszył się w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku. Firma osiągnęła przychody w wysokości 136,9 mln zł i są one wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku 2007. Jak mówi prezes Bomi Stanisław Okonek „Utrzymująca się wysoka dynamika sprzedaży pokazuje, iż Bomi konsekwentnie realizuje strategie rozwoju poprzez otwieranie nowych sklepów delikatesowych”. Na wyniki finansowe spółki w pierwszym kwartale tego roku miało wpływ szereg czynników, do głównych możemy zaliczyć: wzrost wynagrodzeń dla pracowników, rozwój sieci sprzedaży – w minionym roku otwarto 8 placówek z 26 posiadanych wielkopowierzchniowych sklepów. Mając na uwadze wcześniejszą dynamikę otwierania nowych obiektów ok. 2-3 rocznie jest to rekordowy rozwój sieci sprzedaży. Jak mówi prezes Okonek „Średni okres dochodzenia do rentowności nowo otwartych sklepów wynosi ok. 12 miesięcy. Cieszę się obserwując tak dynamiczny rozwój, jednak należy pamiętać, że pociąga on za sobą koszty, które bezpośrednio wpłynęły na wynik pierwszego kwartału 2008 r”.

Spółka RAST SA, z którą PPH Bomi SA zamierza utworzyć Grupę Kapitałową Bomi, również dynamicznie się rozwija. Dzięki zakupowi 80 proc. akcji spółki Rabat Pomorze SA powstanie największa sieć delikatesów oraz supermarketów Premium w Polsce. Dzięki Utworzeniu Grupy Kapitałowej, spółki będą miały możliwość uzyskania efektu synergii poprzez konsolidacje zaopatrzenia, optymalizację kosztów oraz wspólne zarządzanie.

Po zakończeniu procesu konsolidacji Grupa Bomi będzie posiadała 46 sklepów delikatesowych oraz 1450 sklepów franczyzowych. Firma cały czas kładzie nacisk na rozwój organiczny. Proces konsolidacji firma zamierza zakończyć w lipcu 2008 roku. W październiku 2007 roku sieć delikatesów Bomi zwyciężyła w pierwszym w Polsce rankingu delikatesów.

Łukasz Sosnowski, 15 maja 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram