Blue Tax Group zadebiutował na rynku New Connect

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 lutego 2008
Kategoria:

Dziś na rynku New Connect debiutuje firma Blue Tax Group (BTG). Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych doradza tej spółce w zakresie budowy systemu franczyzowego.

Blue Tax Group istnieje od 1992 roku, a obecnie rozpoczyna budowę pierwszej w Polse sieci franczyzowej centrów obsługi przedsiębiorców. Biura te będą prowadzić rachunkowość firm, świadczyć usługi finansowe oraz doradztwa prawnego.
Z przeprowadzonej prywatnej emisji akcji spółka pozyskała 4 miliony złotych. Wśród celów emisji, na które przeznaczone mają być pozyskane środki, spółka wymienia między innymi budowę ogólnopolskiej sieci franczyzowej.

"Budowany system franczyzowy będzie unikalny w Polsce. Jak dotychczas żadna polska spółka nie zdecydowała się na budowę sieci placówek, w których firmy mogłyby znaleźć kompleksową usługę doradczą. Niewątpliwie na tego typu usługi jest niemały popyt. Zamiast szukać kilku różnych doradców, klienci placówek BTG będą mogli uzyskać wszystkie podstawowe doradcze usługi związane z prowadzoną działalnością z jednego zaufanego źródła. A jak wiadomo zaufanie do doradcy ma ogromne znaczenie przy jego wyborze” - mówi Mariusz Kamiński, dyrektor ds projektów w Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Plany zakładają pozyskanie do 2010 roku około 100 partnerów spółki i budowę własnych oddziałów w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz wprowadzenie nowych usług. Ma to być m.in. Tax&Financial Advising One Stop Shop, czyli kompleksowa obsługa firmy w każdym oddziale sieci. Perspektywa lat 2009/2010 obejmuje też przeniesienie się spółki na rynek regulowany, przy założeniu, że z przedsięwzięcia uda się uzyskać do roku 2010 kapitalizację w wysokości 75 mln zł.

Dzisiejszy debiut BTG rynku New Connect można na razie uznać za udany. Na starcie notowań cena akcji wzrosła o 15% w stosunku do ceny emisyjnej, po kilku godzinach ten wzrost był nawet większy i wynosił 20%.

Agnieszka Gierzyńska-Zalewska, 6 lutego 2008.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram